Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Mogiła
W 1949 roku kierowca Ludwik Półtorak jadąc ze starostą Zarzyckim przez las zauważyli niewielki budynek (dominium pomocnicze). Zatrzymali się. Starosta poszedł sprawdzić czy jest zasiedlona, a kierowca poszedł do lasu. Po 100 m spaceru natknął się na dość dużą mogiłę długości ok. 30 m Wokół porozrzucane były ludzkie kości i roztaczał się trupi odór. W wysokim nasypie były otwory zrobione przez zwierzęta. Warstwa ziemi nad pogrzebanymi nie była grubsza niż 40-50 cm. Pokazał to staroście, który powiedział, że dowie się i sprawdzi. Na drugi dzień starosta powiedział kierowcy te słowa: „O ile chcesz żyć, ja nie miał kłopotów to zapomnij o tym. Nigdy tam nie byliśmy, nic nie widzieliśmy i o niczym nie wiemy”. Mieszkańcy Lubiatowa znając sprawę już od czasu zasiedlenia wsi również nie zgłaszali nikomu o leżącej nieopodal mogile w obawie o własne życie.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 15 grudnia 2011
Od września w gminnych szkołach podstawowych rozpoczęła się realizacja projektu systemowego „Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I – III w szkołach podstawowych na terenie Gminy Miękinia”.
więcej


Data dodania: 14 grudnia 2011
6 grudnia pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizowali zabawę Mikołajkową dla 41 dzieci z terenu Gminy Miękinia, których rodzice są klientami tut. Ośrodka. W realizacji przedsięwzięcia pracownikom socjalnym pomagali Instruktorzy świetlic oraz Seniorzy Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
więcej


Data dodania: 13 grudnia 2011
Głównym celem organizacji zimowego utrzymania dróg gminnych jest zapewnienie przejezdności oraz bezpieczeństwa w warunkach zimowych na drogach będących pod zarządem gminy Miękinia.
więcej


Data dodania: 13 grudnia 2011
Do końca czerwca w pobliżu Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach wybudowane zostanie boisko wielofunkcyjne, będące częścią powstającego kompleksu edukacyjno – sportowego. Boisko o wymiarach 24 na 44 metry będzie miało sztuczną nawierzchnię tartanową (poliuretanową).
więcej


Data dodania: 12 grudnia 2011
W ubiegłym roku we wrześniu rozpoczęła się realizacja gminnego projektu edukacyjnego „Rozwińmy skrzydła – edukacja przedszkolna w Gminie Miękinia”.
więcej


Data dodania: 5 grudnia 2011
Dzięki środkom finansowym pozyskanym z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz środkom z gminnego budżetu uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych, od kwietnia do listopada br., brali udział w projekcie „Ruch to zdrowie a pływać każdy może- nauka pływania dla uczniów z gminy Miękinia”.
więcej


Data dodania: 2 grudnia 2011
W dniu 30.11.2011r. uczniowie Zespołu Szkół w Miękini uczestniczyli w indywidualnych mistrzostwach powiatu w tenisie stołowym w Ciechowie.
więcej


Data dodania: 1 grudnia 2011
Dwa ciekawe i bezpłatne szkolenia odbędą się w grudniu w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej. Pierwsze (6 grudnia) poświęcone będzie „Technikom sprzedaży”, a drugie (15 grudnia) „Przygotowaniu biznesplanu”.
więcej


Data dodania: 1 grudnia 2011
Tabela wyników po IV kolejce w ramach Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Miękinia oraz ranking piłkarzy wg liczby strzelonych goli.
więcej


‹‹‹ 1 ... | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 ›››

Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online