Aktualności - Nowe odcinki sieci wodo - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Nowe odcinki sieci wodociągowej na terenie gminy Miękinia

11 sierpnia 2023
Ponad 2 km nowych odcinków sieci wodociągowej o łącznej wartości 718.172,00 zł zostały wybudowane w Pisarzowicach oraz w Lutyni i Wróblowicach przez Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Miękini.
W miejscowości Pisarzowice w obrębie ulic Bocznej, Polnej i Tęczowej powstała nowa sieć wodociągowa DE 160 mm o dłg. 723 mb. W ponad 90% prace ziemne zostały wykonane metodą bezwykopową, tj. przewiertem sterowanym. W miejscach wpięć wykonano nowe węzły zasuwowe, które w przypadku awarii umożliwią zamknięcie mniejszych/krótszych odcinków, co będzie mniej uciążliwe dla mieszkańców oraz ograniczy straty wody spowodowane wypływem wody w przypadku awarii/wycieku. Wybudowany rurociąg DE160 zabezpieczy dostaw wody poprzez dodatkowe zasilenie miejscowości Pisarzowice oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa PPOŻ. Kolejny odcinek sieci DE 225 mm o długości 1335,5 mb wybudowany został w obrębie ulic Północnej, Wróblowickiej i Wodnej w Lutyni i Wróblowicach. Prace wzdłuż ulicy Wróblowickiej oraz przejścia pod nawierzchniami asfaltowymi, ze względu na duże natężenie ruchu, zostały wykonane metodą przewiertu sterowanego. Podczas prac zostały zamontowano dwa węzły zasuwowe oraz dwa zestawy hydrantowe. Pozostałe odcinki wykonane zostały tradycyjnie, wykopem otwartym.

Na terenie gminy Miękinia sukcesywnie rozbudowane i modernizowane są odcinki sieci wodociągowej w celu zapewnienia ciągłej dostawy wody o odpowiedniej jakości i ciśnieniu oraz niezawodnego funkcjonowanie infrastruktury wodociągowej.

Liczba odwiedzin: 468

Stopka

Płatności online
Zamknij