Aktualności - Oficjalne otwarcie Stac - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Oficjalne otwarcie Stacji Uzdatniania Wody w Kadłubie

27 marca 2023
27 marca burmistrz Jan Marian Grzegorczyn wraz z prezes ZUK Anną Świercz i licznie przybyłymi gośćmi dokonali otwarcia Stacji Uzdatniania Wody w Kadłubie.
W wydarzeniu wzięli udział m.in.: poseł Paweł Hreniak, dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu Tomasz Krzeszowiec, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz, Starosta i Wicestarosta Średzki, przedstawiciele Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwa Miękinia, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Śląskiej oraz radni Rady Powiatu Średzkiego i Rady Miejskiej w Miękini. Nie zabrakło również przedstawicieli generalnego wykonawcy prac - firmy ENVIROTECH z Poznania, inżyniera kontraktu i inspektora nadzoru z firmy ENVI Konsulting, a także przedstawicieli podwykonawców z firm AKME, INSTAL-METAL i Bruk-Pol.

Oprawę medialną zapewnił regionalny oddział Telewizji Polskiej, Echo Średzkie i Roland.

Nowo wybudowana stacja składa się z dwóch kluczowych zbiorników retencyjnych zapewniających stały dopływ uzdatnionej wody do sieci. Każdy z nich ma pojemność 500 m3. Wyposażona została w dwustopniowy system filtracji służący odżelazianiu i odmanganianiu wody, oparty na czterech filtrach ciśnieniowych. W ramach inwestycji wykonano również cztery sieci dosyłowe. Pierwsza z nich zasila istniejącą sieć wodociągową, druga - część południową gminy, trzecia – strefę aktywności gospodarczej, czwarta - część północną gminy.

Stacja w Kadłubie to szósty tego typu obiekt na terenie gminy po stacjach w Miękini, Brzezinie, Lutyni, Mrozowie i Źródłach. SUW Kadłub to obecnie najbardziej zaawansowana technologicznie stacja, zapewniająca największą godzinową wydajność spośród wszystkich funkcjonujących obiektów uzdatniających na terenie gminy.

Wartość całkowita zadania wyniosła 16 255 000 zł i została dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie pożyczki.
 

Liczba odwiedzin: 703

Stopka

Płatności online
Zamknij