Aktualności - Gminne Programy Szczepi - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Gminne Programy Szczepień

24 lutego 2023
Trwają prace nad wdrożeniem programów szczepień, na które w latach 2023-2026 Gmina Miękinia przeznaczy blisko 2 mln złotych.
Już na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Miękini (3 marca 2023 r.) radni będą głosować nad przyjęciem programu szczepień przeciwko wirusowi HPV oraz przeciwko meningokokom.

W ciągu 4 lat blisko 500 dziewczynek, mieszkanek gminy Miękinia, w wieku 13 lat obejmie program szczepień przeciw HPV. Rak szyjki macicy, wywołany przez wirus HPV, jest czwartym najczęściej występującym nowotworem u kobiet na całym świecie oraz drugim najczęstszym nowotworem złośliwym wśród kobiet w wieku między 15 a 44 rokiem życia. Zabija rocznie ponad 300 tysięcy kobiet. Program opiera się również na części edukacyjnej skupiającej się na znaczeniu profilaktyki raka szyjki macicy.

Program szczepień przeciwko meningokokom obejmie dzieci w wieku od 2 do 12 miesiąca życia urodzonych na terenie gminy Miękinia na lata 2023-2026. Zakażenia meningokokowe wywoływane są przez bakterie - dwoinki opon mózgowych i są przenoszone drogą kropelkową. Są szczególnie niebezpieczne dla niemowląt, stanowiąc dla nich zagrożenie życia. Mogą doprowadzić nie tylko do zapalenia gardła czy płuc, ale również do zapalenia opon mózgowych, a nawet sepsy. Gminny program szczepień przewiduje, że w latach 2023-2026 szczepieniami objętych zostanie ok. 700 dzieci zamieszkałych na terenie gminy Miękinia.

Programy szczepień zostaną sfinansowane ze środków własnych Gminy i będą największymi w tym zakresie programami w regionie.

Liczba odwiedzin: 905

Stopka

Płatności online
Zamknij