Aktualności - Prace kanalizacyjne mie - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Prace kanalizacyjne miejscowości Kadłub i Siemichów dobiegają końca

13 grudnia 2021
Do połowy stycznia 2022 roku potrwają prace związane z wykonaniem kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Kadłub i Siemichów.


W ramach zadania wybudowany zostanie system kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej w obydwu miejscowościach, a także kolektory tłoczne wraz z przepompownią i tłocznią ścieków, zapewniającą ich przepływ z systemu kanalizacyjnego miejscowości Kadłub i Siemichów w kierunku miejscowości Źródła i dalej istniejącą siecią kanalizacyjną do oczyszczalni ścieków „Janówek”. Dodatkowo w Kadłubie powstanie odcinek sieci wodociągowej.

Budowa kanalizacji sanitarnej umożliwi podłączenie mieszkańców miejscowości Kadłub i Siemichów do gminnego systemu kanalizacji sanitarnej. Równocześnie zostanie stworzona możliwość podłączenia się do sieci kanalizacyjnej oraz dalszej jej rozbudowy w miarę powstawania nowych zabudowań.

Dotąd obydwie miejscowości nie były skanalizowane. Łącznie powstanie ponad 5 km sieci kanalizacyjnej i ponad 100 m sieci wodociągowej. Wartość robót wyniesie 3.458.000,00 zł brutto, z czego prawie 1.800.000,00 zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wykonawcą zadania jest „KARAŚ” Przedsiębiorstwo Instalacji Sieci CO.WOD.-KAN. I GAZ. Usługi Ogólnobudowlane Karaś Zbigniew, Wysoka, ul. Chabrowa 4, 52-200 Wrocław, a inwestorem Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Miękini.

Liczba odwiedzin: 524

Stopka

Płatności online
Zamknij