Aktualności gminne - Kolejny projekt - Gmina Miękinia

Wójt przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności gminne
Źródło: Obraz <a href='https://pixabay.com/pl/users/jackmac34-483877/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=2292499'> jacqueline macou</a> z <a href='https://pixabay.com/pl/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=2292499'> Pixabay</a> - powiększ

Kolejny projekt zdrowotny dla mieszkańców

8 września 2021
Z inicjatywy wójta Jana Mariana Grzegorczyna rozpoczynamy współpracę z Dziennym Ośrodkiem Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży oraz Zakładem Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze, przy wsparciu wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego.
W ramach projektu wspierane będą działania mające na celu poprawę i promocję zdrowia psychicznego wśród nastolatków uczących się w miękińskich szkołach.

Specjaliści - lekarze psychiatrii dziecięcej, psycholodzy, psychoterapeuci, pedagodzy i terapeuci uzależnień - dostarczą zarówno nauczycielom, jak i rodzicom sprawdzonych narzędzi budujących odporność psychiczną wśród uczniów klas V-VIII. W ramach działań wspólnych odbędą się specjalne szkolenia/warsztaty dla nauczycieli, którzy będą wykorzystywać nabyte umiejętności i wiedzę z zakresu zdrowia psychicznego w swojej codziennej pracy z uczniami i ich rodzicami. Wszystko po to, aby młodzi ludzie skuteczniej radzili sobie z pojawiającymi się trudnościami życia codziennego.

Pierwsze spotkanie w ramach projektu odbędzie się 8 września 2021 r.

Liczba odwiedzin: 932

Stopka

Płatności online
Zamknij