Aktualności - Dbajmy o zdrow - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności
Źródło: freepik.comzdjeciakawa'Kawa zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.coma - powiększ

Dbajmy o zdrowie!

18 sierpnia 2021
Gmina Miękinia przystępuje do kolejnego programu profilaktyki zdrowotnej dot. zabobiegania chorobom zakaźnym, w tym zapaleniom płuc wśród osób po 60 roku życia.
W związku z rekomendacją Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącą upowszechnienia szczepień przeciwko pneumokokom wśród osób po 60 roku życia w czasie pandemii COVID-19 wójt gminy Miękinia podjął działania związane z zapewnieniem ochrony mieszkańców gminy w zakresie profilaktyki i chorób pneumokokowych.

Z uwagi na szczególną potrzebę ochrony seniorów Gmina Miękinia rozpoczęła przygotowania do realizacji programu profilaktyki zdrowotnej dot. profilaktyki zakażeń pneumokokowych. Mając na uwadze, że szczepienia to skuteczna forma profilaktyki i ochrony przed zakażeniami pneumokokowymi podjęte zostaną również działania mające na celu zdiagnozowanie zainteresowania mieszkańców w tym zakresie.

Profilaktyka chorób zakaźnych będzie jednym z priorytetowych obszarów działania gminy. Zamierzamy korzystać z doświadczeń ekspertów i “dobrych praktyk “. Już w lipcu podjęto oficjalną współpracę z warszawskim biurem projektu “Zdrowie Człowiek Profilaktyka”, którego przedstawiciele oferują wsparcie merytoryczne w zakresie projektowania i realizacji w/w działań. O wszelkich podejmowanych inicjatywach, a także harmonogramie poszczególnych działań będziemy na bieżąco Państwa informować.

Wszystkich mieszkańców bezpośrednio zainteresowanych powyższym tematem, zarówno jako odbiorców, jak i ekspertów, zapraszamy do współpracy.

Osoba do kontaktu: Monika Międzyrzecka- Dyrektor GOPS w Miękini, tel.71 7360850.

Liczba odwiedzin: 1030

Stopka

Płatności online
Zamknij