Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Kościół w Radakowicach
Jedyny w Radakowicach kościół ma burzliwą historię, stąd jego skromne zabytkowe wyposażenie. W czasach reformacji, pomiędzy latami 1564-1572, obiekt pełnił rolę ewangelickiego zboru, następnie ponownie stał się kościołem katolickim. Świątynia była też świadkiem jednego z epizodów bitwy pod Lutynią, w czasie którego został ranny niemal pod samym ołta­rzem i kilka dni później zmarł, pruski generał von Rohr.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 12 maja 2021
Punkt konsultacyjno-informacyjny programu Czyste Powietrze już działa

Gmina Miękinia uruchomiła Punkt Konsultacyjny rządowego Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Mieści się on w budynku Samorządowego Ośrodka Kultury i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu.
Punkt Konsultacyjny stworzony został na podstawie porozumienia Gminy Miękinia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i ma na celu ułatwienie mieszkańcom Gminy aplikowanie o środki w ramach programu Czyste Powietrze.

W ramach działalności punktu można:
- umówić się na konsultację ze specjalistą,
- uzyskać wsparcie w wypełnianiu dokumentów,
- skonsultować wniosek,
- złożyć dokumenty za pośrednictwem Urzędu Gminy.

Następnie wniosek przesyłany jest do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, gdzie następuje jego ocena merytoryczna.

Mamy nadzieję, że funkcjonowanie punktu zachęci mieszkańców do skorzystania z dofinansowań na przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych, a w efekcie do poprawy jakości powietrza na terenie naszej gminy.

Zapraszamy do kontaktu:
Punkt Konsultacyjny Programu Czyste Powietrze
Samorządowy Ośrodek Kultury
ul. Kościuszki 43
55-330 Miękinia
tel. 71 314 34 57
e-mail: niskaemisja@miekinia.plInformacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online