Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Pierwszy zapis o Miękini
Pierwszy zapis o samej Miękini pochodzi z 1305 r. Wieś wymieniona jest w księdze kapituły wrocławskiej jako mała, lecz dająca duże dochody. Zamieszkiwało ją wówczas 65 osób. Czas dobrobytu i rozkwitu tych ziem trwał do XV wieku, który przyniósł wyniszczające Śląsk wojny husyckie (1420 – 1434 r.). Działania wojenne nie zakłóciły jednak rozwoju rzemiosła. Zmianę przynależności państwowej przyniósł wiek XVI, kiedy Miękinia wraz z całym Śląskiem przeszła pod panowanie austriackich Habsburgów.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 10 grudnia 2020
Przebudowa dróg
Zakończono prace przebudowy ul. Ogrodowej w Lutyni. Wkrótce do przebudowanych dróg na terenie gminy Miękinia dołączy ul. Akacjowa w Mrozowie.
Na ul. Ogrodowej wykonano nawierzchnię z betonu asfaltowego na długości 326 m i szerokości 3,00 m wraz z oświetleniem ulicznym. Koszt inwestycji wyniósł ponad 283 tys. zł. Wykonawcą zadania była firma BUDROMOS.

W połowie grudnia br. powinny zakończyć się prace przebudowy ul. Akacjowej w Mrozowie. Wykonano już podbudowę pod ułożenie warstwy ścieralnej z masy bitumicznej. Zakres prac obejmuje wykonanie jezdni na długości ponad 540 m o szerokości 2,50 m. Dodatkowo zostaną wykonane elementy bezpieczeństwa ruchu w postaci progów zwalniających. Koszt inwestycji wyniósł ponad 260 tys. zł. Wykonawcą zadania jest firma BERGER BAU.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online