Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Ratusz w Miękini
Obiekt z 1906 r., niegdyś willa zamożnych przedsiębiorców miękińskich, po przebudowie i gruntownym remoncie, od roku 1990 pełni funkcję siedziby władz gminy.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 29 października 2020
Kolejne drogi zostaną przebudowane

Wkrótce ruszy przebudowa dróg powiatowych relacji Prężyce-Lenartowice-Księginice. To efekt umowy podpisanej 29 października 2020 r. w Starostwie Powiatowym z wykonawcą zadania.
W podpisaniu umowy wziął udział m.in. wójt Jan Marian Grzegorczyn, przewodniczący rady gminy Adam Zaniewski oraz starosta Krzysztof Szałankiewicz.

Zadanie jest realizowane na podstawie umowy partnerskiej pomiędzy Gminą Miękinia a Starostwem Powiatowym w Środzie Śląskiej z dofinansowaniem z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na poziomie 80% kosztów. Pozostałe 20% sfinansują Gmina i Powiat.

Łącznie w ramach inwestycji przebudowanych zostanie 5,26 km dróg. Dodatkowo wykonana zostanie kanalizacja drogowa oraz oświetlenie. Początek przebudowy drogi 2052 D przyjęto w miejscowości Prężyce przy włączeniu do drogi powiatowej nr 2053D, koniec w miejscowości Księginice na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 2052D z ulicą Sportową.

Drogi przebuduje firma BERGER BAU.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online