Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Jurajski ogródek
We wschodniej części lubiatowskiego majątku obok kolorowej oficyny znajduje się „jurajski ogródek”, a w nim dwa prehistoryczne gady wykonane z drutu i betonu przez Zbigniewa Pilcha. W ogródku rosną wszystkie rośliny chronione występujące na terenie gminy Miękinia.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 24 września 2020
Kościół w Źródłach z nowym dachem

Zakończył się remont dachu zabytkowego kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Źródłach. W ramach realizacji zadania zostały wykonane prace polegające na remoncie więźby dachowej oraz wzmocnieniu stropu nad nawą kościoła.
Obiekt pochodzący z początku XIV w. niewątpliwie należy do najcenniejszych zabytków, które znajdują się na terenie gminy Miękinia. Był restaurowany na przełomie XIX/XX w. oraz w latach 1968-1970. W 2017 r. został przeprowadzony remont dachu nad prezbiterium kościoła.
Całkowity koszt wymiany pokrycia dachowego nad prezbiterium i nawą wyniósł ponad 522 000,00 zł. Remont zabytkowego kościoła był możliwy dzięki dotacjom przekazanym z gminy Miękinia w łącznej kwocie 373 756,15 zł, a także dzięki otrzymanemu wsparciu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 100 000 zł oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w wysokości 40 000,00 zł.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online