Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Jurajski ogródek
We wschodniej części lubiatowskiego majątku obok kolorowej oficyny znajduje się „jurajski ogródek”, a w nim dwa prehistoryczne gady wykonane z drutu i betonu przez Zbigniewa Pilcha. W ogródku rosną wszystkie rośliny chronione występujące na terenie gminy Miękinia.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 30 maja 2019
Już prawie tysiąc nowych lamp w gminie Miękinia

970 szt. lamp typu LED, 14 miejscowości, 71 ulic i kilka lokalizacji objętych projektami unijnymi i krajowymi to obraz rozbudowywanej sieci oświetlenia drogowego w gminie Miękinia w ciągu zaledwie 3 lat.
Co roku Gmina Miękinia finansuje rozbudowę oświetlenia drogowego głównie ze środków własnych. Tylko w latach 2017-2018 oświetlonych zostało 55 ulic w 11 miejscowościach, gdzie łącznie zamontowano 442 lampy typu LED. Jeśli dodamy do tego oświetlenie rozbudowane w wyniku realizacji projektów unijnych i rządowych, to łączna liczba zamontowanych lamp ledowych w latach 2017-2018 sięga 673 szt. W 2019 r. przybędzie ich w sumie 297, w tym 61 zamontowanych w ramach projektów dofinansowanych ze środków zewnętrznych i 236 lamp sfinansowanych wyłącznie z Budżetu Gminy Miękinia.

Do końca września br., zgodnie z zapisami zawartej umowy wykonawczej br. firmą ITINET z Zielonej Góry, wybudowane zostanie oświetlenie drogowe w kolejnych miejscowościach na terenie gminy Miękinia. Zasięg inwestycji obejmie ulice Zielone Łąki, Lipową i Wrocławską (w obrębie skrzyżowania wspomnianych ulic) w Miękini, ulicę Słoneczną w Wojnowicach i ulicę Słoneczną w Żurawińcu (od skrzyżowania z ul. Główną w kierunku Krępic). W efekcie zamontowanych zostanie w sumie 28 lamp typu LED. Wartość podpisanego kontraktu to kwota 162 500 zł.

Obecnie trwają już prace związane z rozbudową oświetlenia drogowego w następujących lokalizacjach: Żurawiniec (ul. Spokojna i odcinek Słonecznej od skrzyżowania z ul. Główną), Brzezina (ul. Wieczysta, Słoneczna i Mrozowska do skrzyżowania z ul. Willową), Brzezinka Średzka (ul. Brzozowa, Akacjowa, Kościelna do skrzyżowania z ul. Brzozową), Gałów (ul. Wrocławska, Słoneczna w obrębie skrzyżowania z ul. Wrocławską i Parkowa do tablicy miejscowości Gałówek), Krępice (ul. Morwowa, Szkolna do skrzyżowania z ul. Polną), Mrozów (ul. Odrzańska Bystrzycka, Wrzosowa, Pocztowa), Miękinia (ul. Wesoła), Wróblowice (ul. Akacjowa). Wkrótce rozpoczną się prace w Wilkszynie (ul. Szkolna do cmentarza i ul. Skowronkowa). Realizacja tych zadań zaowocuje zamontowaniem kolejnych 208 lamp.

Pomimo dużych nakładów finansowych przeznaczanych na ten cel w Budżecie Gminy potrzeby w tym zakresie są wciąż duże. Ma to związek ze stale rosnącą liczbą osiedli i domów jednorodzinnych. Staramy się systematycznie poprawiać jakość życia mieszkańców m.in. poprzez budowę i modernizację dróg oraz rozbudowę oświetlenia ulicznego, ale musimy rozkładać inwestycje w czasie ze względu na dostępność środków budżetowych. Zapewniam jednak, że mamy na uwadze wszystkie potrzeby mieszkańców i uwzględniamy je planując kolejne inwestycje – podkreśla Jan Marian Grzegorczyn wójt Gminy Miękinia.




Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online