Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Mogiła
W 1949 roku kierowca Ludwik Półtorak jadąc ze starostą Zarzyckim przez las zauważyli niewielki budynek (dominium pomocnicze). Zatrzymali się. Starosta poszedł sprawdzić czy jest zasiedlona, a kierowca poszedł do lasu. Po 100 m spaceru natknął się na dość dużą mogiłę długości ok. 30 m Wokół porozrzucane były ludzkie kości i roztaczał się trupi odór. W wysokim nasypie były otwory zrobione przez zwierzęta. Warstwa ziemi nad pogrzebanymi nie była grubsza niż 40-50 cm. Pokazał to staroście, który powiedział, że dowie się i sprawdzi. Na drugi dzień starosta powiedział kierowcy te słowa: „O ile chcesz żyć, ja nie miał kłopotów to zapomnij o tym. Nigdy tam nie byliśmy, nic nie widzieliśmy i o niczym nie wiemy”. Mieszkańcy Lubiatowa znając sprawę już od czasu zasiedlenia wsi również nie zgłaszali nikomu o leżącej nieopodal mogile w obawie o własne życie.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 12 grudnia 2011
Rozwińmy skrzydła - edukacja przedszkolna w Gminie

W ubiegłym roku we wrześniu rozpoczęła się realizacja gminnego projektu edukacyjnego „Rozwińmy skrzydła – edukacja przedszkolna w Gminie Miękinia”.
W tym roku szkolnym projekt jest kontynuowany. Częściowo zmieniła się grupa objęta wsparciem, do unijnego przedszkola przyszły nowe przedszkolaki, jednakże założenia, cele i zadania projektu pozostały bez zmian.

Głównym celem wdrażanego projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci w gminie Miękinia poprzez zwiększenie ich uczestnictwa w edukacji przedszkolnej. Cel ten jest zgodny z założeniami przyjętymi w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki na lata 2007 – 2013.

Realizacja tak ważnego dla Unii Europejskiej celu nastąpi poprzez kontynuowanie pracy dwóch oddziałów przedszkolnych, w Przedszkolu Publicznym w Miękini.

W ramach tradycyjnych zajęć przedszkolnych maluchy mają zapewnione zajęcia z języka angielskiego, gimnastyki korekcyjnej oraz zajęcia z rytmik. W nowym roku szkolnym przewidywany jest również cykl zajęć edukacyjnych o różnym charakterze min. zajęcia z zakresu nauk ścisłych, edukacji ekologicznej, edukacji kulturalnej min. wyjazdy do teatru czy muzeum.

Niezwykle ciekawie w przedszkolu zapowiada się grudzień. Dzieci wykonają ozdoby świąteczne, przygotują program artystyczny i zaprezentują go podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Miękini oraz w trakcie kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, upieką pierniki wraz z rodzicami oraz będą uczestniczyć w przedszkolnej wieczerzy wigilijnej.

Na 8 grudnia zaplanowany został kolejny warsztaty dla rodziców. Tym razem, trzeci już warsztat psychologiczny dotyczy kształtowania kompetencji społecznych dzieci. Udział w projekcie jest bezpłatny i oprócz tradycyjnej realizacji przedszkolnej podstawy programowej i dodatkowych zajęć edukacyjnych obejmuje również całodzienne wyżywienie i ubezpieczenie dzieci.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online