Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Kościół w Radakowicach
Jedyny w Radakowicach kościół ma burzliwą historię, stąd jego skromne zabytkowe wyposażenie. W czasach reformacji, pomiędzy latami 1564-1572, obiekt pełnił rolę ewangelickiego zboru, następnie ponownie stał się kościołem katolickim. Świątynia była też świadkiem jednego z epizodów bitwy pod Lutynią, w czasie którego został ranny niemal pod samym ołta­rzem i kilka dni później zmarł, pruski generał von Rohr.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 29 marca 2012
Remont drogi Gałów - Ratyń

Rozpoczęły się prace remontowe na drodze powiatowej Gałów – Ratyń. Remont drogi prowadzony będzie od kościoła w Gałowie do granicy administracyjnej Wrocławia.
W wyniku remontu na drodze położona zostanie nowa warstwa profilująca i wiążąca z betonu asfaltowego oraz warstwa ścieralna. Ponadto wyregulowane i wyczyszczone zostaną rowy przydrożne, usunięte zarośla i krzewy, przełożona zostanie nawierzchnia istniejących zjazdów z kostki betonowej i bruku. Koszt całkowity zadania wynosi 1,4 miliona zł, z czego Powiat Średzki zapłaci 400 tys. zł, gmina Miękinia 580 tys. zł, a reszta kwoty, czyli 420 tys. zł, to dotacja z budżetu państwa uzyskana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Ukończenie remontu zaplanowano na 30 czerwca br.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online