Projekty dofinansowane ze środków ze - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Projekty dofinansowane ze środków zewnętrznych
{n_title2}

Zdrowo, bezpiecznie i pływająco, czyli nauka pływania i doskonalenia dla uczniów z gminy Miękinia

Data rozpoczęcia: 15 kwietnia 2010
Koszt całkowity: 54 816,40 zł.
Program: Fundusz Zajęć Sportowych dla Uczniów
Montaż finansowy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki 24 327,52 PLN
Budżet Gminy Miękinia 30 488,88 PLN
Opis:
Zadanie pn. „Zdrowo, bezpiecznie i pływająco, czyli nauka pływania i doskonalenia dla uczniów z gminy Miękinia” dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków pochodzących z Funduszu Zajęć Sportowo-Rekreacyjnych dla uczniów, było realizowane w dwóch szkołach – gminnych gimnazjach tj. Gimnazjum w Miękini i Gimnazjum w Lutyni.
Zajęcia zostały przeprowadzone w dwóch turach. Pierwsza obejmowała miesiące kwiecień-czerwiec, druga wrzesień-listopad. W pierwszej turze udział wzięło 76 uczniów, natomiast w drugiej turze 92 uczniów. W danych turach młodzież podzielono na grupy według ich zadeklarowanych możliwości i dokonanego sprawdzianu na pierwszych zajęciach. Dla każdej grupy w miesiącu odbywały się w danym miesiące max. 4 wyjazdy. Zajęcia zorganizowane były w godzinach pozaszkolnych i cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczniów.
Zajęcia realizowane były w Centrum Basenowo-Sportowym REDECO we Wrocławiu. Zajęcia prowadzone były przez Szkołę Pływania.
Realizacja projektu „Zdrowo, bezpiecznie i pływająco, czyli nauka pływania i doskonalenia dla uczniów z gminy Miękinia” pozwoliła w sposób kompleksowy poprzez powszechne i systematyczne zajęcia zagospodarować czas uczniom z terenu Gminy Miękinia. Zajęcia prowadzone były w sposób ciągły i systematyczny. Uczniowie w czasie zajęć zapoznali i doskonalili różne style pływania oraz poznali tajniki sportu pływackiego oraz byli zaznajamiani z różnymi elementami technik gier sportowo–rekreacyjnych (zespołowych), co pozwoliło wykształcić u uczestników tajniki zasady fair play.

Liczba odwiedzin: 3783

Stopka

Płatności online
Zamknij