Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
„Pojezierze Miękińskie”
Dolina Odry na odcinku położonym na ziemi miękińskiej to tzw. „Pojezierze Miękińskie”. Około 40 akwenów wodnych zlokalizowanych jest na południu wzdłuż rzeki Odry. Tama na Odrze w rejonie Warzyny i Wałów Śląskich (gm. Brzeg Dolny), która piętrzy wodę na wysokość do 7 m tworzy potężne jezioro. Rozlewisko szerokości 500- 600 m i długości 6,5 km usiane jest 11 wysepkami, na których gnieździ się wiele gatunków ptaków wodnych min. łabędzie krzykliwe, kaczki cyranki, płaskonosy, zimorodki, jaskółki brzegówki, kolonia czapli siwej i kilka gatunków mew. Są tu dwa półwyspy. Półwysep Prężycki, który oddziela koryto rzeki Odry od Zalewu Prężyckiego oraz tzw. Zalew Lubiatowski, który powstał w 1986 roku w wyniku regulacji Odry dla żeglugi śródlądowej. Liczne stawy i starorzecza Odry połączone rzeką Jeziorką, tworzą malownicze zakątki chętnie odwiedzane przez wędkarzy i turystów. Najciekawszym krajobrazowo i o najbogatszej faunie i florze jest rejon Głoski i rejon Prężyc i Lenartowic, który ze względu na bogactwo ichtiofauny jest łowiskiem mocna eksploatowanym przez wędkarzy.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 24 lipca 2012
Załatw sprawę przez Internet

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Naszej Gminy oraz Interesantów do składania pism przez Internet z wykorzystaniem portalu elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP) i elektronicznej platformy Gminy Miękinia e-miekinia.
Posiadanie konta na portalu ePUAP oraz zweryfikowanego Profilu Zaufanego pozwala także na przesyłanie dokumentów do wszystkich urzędów w Polsce.
Dodatkowo przedsiębiorcy mogą w portalu CEIDG rozpocząć, zawiesić, zmienić lub zakończyć działalność gospodarczą bez wizyty w urzędzie.

Aby wyszukać dostępne formularze, które możesz złożyć przez portal ePUAP wejdź na stronę www.epuap.gov.pl i wyszukiwarce na stronie wpisz "Miękinia".

Aby przyspieszyć przekazanie pism do Urzędu należy:
- mieć założone konto w systemie ePUAP (I),
- posiadać zweryfikowany Profil Zaufany (II) dostarczany przez ePUAP,

(I)Krótka instrukcja zakładania konta w systemie ePUAP:
 1. Wejdź na stronę epuap.gov.pl
 2. W prawym, górnym rogu na stronie kliknij „Zarejestruj się”
 3. Podaj wszystkie swoje dane, wybrany przez Ciebie login oraz hasło
 4. Zaznacz pole, ze zapoznałeś się z warunkami ePUAP
 5. Kliknij „Załóż konto”
 6. Na następnej stronie wpisz dane adresowe i kliknij „Zakończ”
 7. Pokaże się strona z podsumowaniem Twoich danych
 8. Kliknij w link „wniosek o profil zaufany”
 9. Kliknij „Złóż wniosek”
 10. Sprawdź swoje dane
 11. Podaj swój adres e-mail
 12. Kliknij „Sprawdź poprawność”
 13. Na podany adres e-mail zostanie przesłany do Ciebie kod, który skopiuj do pola „Podaj kod nr 1 z dnia … „
 14. Kliknij „OK.”
 15. Kliknij „Wyślij wniosek”
(II) Teraz w ciągu 14 dni musisz udać się do najbliższego Punktu Potwierdzającego (np. Urząd Gminy Miękinia, Urząd Skarbowy w Środzie Śląskiej) lub znajdź najbliższy na stronie ePUAP. Lista Punktów Potwierdzających jest dostępna na  stronie  ePUAP,  w lokalizacji: Strona główna > Profil zaufany > Lista punktów potwierdzających.

(III)Po wykonaniu powyższych czynności Interesant ma już możliwość składania formularzy elektronicznych udostępnionych na portalu ePUAP.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy kontaktować się z Pawłem Ziółkowskim z Urzędu Gminy Miękinia pod nr telefonu 71-769-82-19 lub e-mail p.ziolkowski@miekinia.pl.

Dokładne informacje i instrukcje:
- instrukcje zakładania konta oraz informacje o platformie ePUAP
- informacje o Profilu ZaufanymInformacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online