Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Kwiatowe ogródki
Cechą charakterystyczną wsi Łowęcice są bogate i barwne kwiatowe ogródki przydomowe, które niemal zasłaniają elewacje frontowe niskich domów mieszkalnych.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 14 maja 2020
Wypożycz książkę w nowej bibliotece!
Od najbliższego piątku 15 maja rusza biblioteka w nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej w Wilkszynie.
Ze względu na epidemię mieszkańcy będą mogli na początku jedynie wypożyczać i oddawać książki, które będą poddawane "kwarantannie". Obecnie trwają jeszcze prace związane z przenoszeniem i porządkowaniem księgozbioru, ale do piątku wszystko powinno być gotowe - mówi Jan Marian Grzegorczyn - wójt gminy Miękinia.
Obiekt wybudowany został w ramach dofinansowanego ze środków UE zadania "Budowa budynku świetlicy wiejskiej wraz z biblioteką". Koszt prac budowlanych wraz z wyposażeniem to prawie 1,5 mln złotych. Wartość uzyskanej dotacji z Programu Obszarów Wiejskich wyniosła 500 tys. zł. Obecnie, ze względu na pandemię koronawirusa, nie możemy jeszcze otworzyć świetlicy, ale zrobimy to najszybciej jak będzie to możliwe - dodaje Jan Marian Grzegorczyn.

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców. Do zobaczenia!Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online