Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Pierwszy zapis o Miękini
Pierwszy zapis o samej Miękini pochodzi z 1305 r. Wieś wymieniona jest w księdze kapituły wrocławskiej jako mała, lecz dająca duże dochody. Zamieszkiwało ją wówczas 65 osób. Czas dobrobytu i rozkwitu tych ziem trwał do XV wieku, który przyniósł wyniszczające Śląsk wojny husyckie (1420 – 1434 r.). Działania wojenne nie zakłóciły jednak rozwoju rzemiosła. Zmianę przynależności państwowej przyniósł wiek XVI, kiedy Miękinia wraz z całym Śląskiem przeszła pod panowanie austriackich Habsburgów.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 15 marca 2021
Wyposażenie nieruchomości w pojemniki na odpady komunalne
Informujemy, że otrzymujemy zgłoszenia od Wykonawcy tj. Chemeko-System Sp. z o.o., że nie wszystkie pojemniki na odpady komunalne zakupione przez właścicieli nieruchomości mają miejsce na zamontowanie czipa RFID.
Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą Nr XXIII/277/20 Rady Gminy Miękinia z dnia 30 września 2020 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miękinia - pojemniki na terenie nieruchomości zamieszkałej muszą posiadać dedykowane miejsce na montaż czipa RFID. Pojemniki z brakiem miejsca na zamontowanie czipa RFID nie będą zaczipowane.
Jednocześnie informujemy, że zgodnie z Uchwałą Nr XXIII/275/20 Rady Gminy Miękinia z dnia 30 września w sprawie szczegółowego świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów oraz sposobu świadczenia usług przez punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych - podmiot odbierających odpady odbiera wyłącznie odpady z pojemników oczipowanych znacznikiem RFID.
Prosimy właścicieli nieruchomości przez zakupem pojemników o upewnienie się, że posiadają one miejsce na zamontowanie czipa RFID.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online