Aktualności - Wymiana źródeł ogrze - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Wymiana źródeł ogrzewania

21 marca 2022
Wójt Gminy Miękinia informuje, że pula dotacji celowej na dofinansowanie realizacji z zakresu ochrony środowiska obejmującego trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie gazowe, elektryczne, olejowe i odnawialne źródła energii na rok 2022 została wyczerpana w dniu 18 marca 2022 r.
Wnioski złożone od 21 marca 2022 r. trafiać będą na listę rezerwową. W sytuacji, gdy wnioski złożone przed tym terminem nie zostaną zakwalifikowane do otrzymania dofinansowania lub Wnioskodawcy wycofają się z realizacji inwestycji, wnioski z listy rezerwowej realizowane będą wg. kolejności wpływu.

Należy pamiętać, że likwidacja pieca i rozpoczęcie inwestycji może nastąpić dopiero po podpisaniu umowy o dofinansowanie. Przed podpisaniem umowy o dofinansowanie, pracownik Urzędu Gminy przeprowadzi oględziny, podczas których sprawdzi czy w mieszkaniu (domu) znajduje się piec na paliwo stałe przeznaczony do likwidacji. Nie ma możliwości przeprowadzenia oględzin przed zakwalifikowaniem wniosku z listy rezerwowej.

Nabór wniosków o dotację na rok 2022 trwał od 1 października 2021 r. W tym czasie złożono 104 wnioski. W 3 przypadkach Wnioskodawcy zrezygnowali z ubiegania się o dotację, 1 wniosek nie spełniał wymagań programu (niekompletny), 100 wniosków zostało zakwalifikowanych do dalszej weryfikacji.

W dalszym ciągu można składać wnioski o dofinansowanie w ramach ogólnopolskiego programu "Czyste Powietrze". Więcej informacji na stronie: www.czystepowietrze.gov.pl

Liczba odwiedzin: 887

Stopka

Płatności online
Zamknij