Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Mogiła
W 1949 roku kierowca Ludwik Półtorak jadąc ze starostą Zarzyckim przez las zauważyli niewielki budynek (dominium pomocnicze). Zatrzymali się. Starosta poszedł sprawdzić czy jest zasiedlona, a kierowca poszedł do lasu. Po 100 m spaceru natknął się na dość dużą mogiłę długości ok. 30 m Wokół porozrzucane były ludzkie kości i roztaczał się trupi odór. W wysokim nasypie były otwory zrobione przez zwierzęta. Warstwa ziemi nad pogrzebanymi nie była grubsza niż 40-50 cm. Pokazał to staroście, który powiedział, że dowie się i sprawdzi. Na drugi dzień starosta powiedział kierowcy te słowa: „O ile chcesz żyć, ja nie miał kłopotów to zapomnij o tym. Nigdy tam nie byliśmy, nic nie widzieliśmy i o niczym nie wiemy”. Mieszkańcy Lubiatowa znając sprawę już od czasu zasiedlenia wsi również nie zgłaszali nikomu o leżącej nieopodal mogile w obawie o własne życie.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 1 lutego 2018
Wyłoniono wykonawcę na przebudowę drogi Brzezinka Średzka-Gosławice-Prężyce

31.01.2018 r. została podpisana umowa na przebudowę publicznych dróg powiatowych nr 2052D, 2054D relacji Brzezinka Średzka-Gosławice-Prężyce – etap I.
Zadanie wykona firma Berger Bau, która w postępowaniu przetargowym złożyła najkorzystniejszą ofertę. Wartość inwestycji to 4 480 tys. zł. 50% tej kwoty sfinansuje państwo w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, a pozostałą część Gmina Miękinia i Powiat Średzki. Przy podpisywaniu umowy firmę Berger Bau reprezentował Thomas Lorkowski prezes zarządu, Powiat Średzki starostowie Sebastian Burdzy i Grzegorz Pierzchalski oraz skarbnik Janina Gawlik. Obecny był również wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn. Inwestycja pozwoli na przebudowę 3,5 km drogi, trzech skrzyżowań, wybudowanie 214 mb chodnika w Brzezince Średzkiej oraz montaż 11 słupów oświetleniowych z oświetleniem LED w Prężycach. Wszystkie te prace, zgodnie z podpisaną umową, powinny zakończyć się 31 sierpnia br.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online