Aktualności - Wkopano kamień węgiel - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje w środy, rezerwacja wizyty pod nr tel. 71 735 92 16

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Wkopano kamień węgielny pod jedną z największych inwestycji w Polsce. Wartość kontraktu to 307,4 mln złotych

25 czerwca 2026
W Brzezince Średzkiej odbyła się dziś uroczystość wkopania kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnej oczyszczalni ścieków dla gminy Miękinia. Inwestycja o wartości 307 370 112 zł jest jednym z największych przedsięwzięć infrastrukturalnych realizowanych w regionie i została dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład.
Powstająca oczyszczalnia będzie obiektem mechaniczno-biologicznym. W ramach zadania wybudowana zostanie również farma fotowoltaiczna, nowe zaplecze techniczne i siedziba Zakładu Usług Komunalnych w Miękini. Projekt obejmuje także budowę ponad 30 kilometrów sieci kanalizacyjnej, dwóch zbiorników retencyjnych, lokalnych przepompowni ścieków oraz 14 kilometrów sieci wodociągowej. Realizacja inwestycji znacząco poprawi gospodarkę wodno-ściekową na terenie gminy, zwiększając komfort mieszkańców i wspierając dalszy rozwój samorządu. Podczas uroczystości symbolicznego wkopania kamienia węgielnego podkreślano znaczenie tej inwestycji dla przyszłości gminy Miękinia oraz jej mieszkańców.

Liczba odwiedzin: 61

Stopka

Płatności online
Zamknij