Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Czarny Krzysztof
Z historią wsi Brzeziny wiąże się podanie o groźnym rycerzu rabusiu, "Czarnym Krzysztofie", działającym w okolicach Brzeziny. Był on postrachem okolicznych dworów, podróżnych i gospodarzy. Przypisano mu wiele morderstw i rozbojów. W 1512 roku został pojmany, odwieziony do Legnicy i tam powieszony.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 19 października 2021
Uroczyste otwarcie żłobka i przedszkola
W towarzystwie zaproszonych gości, rodziców i dzieci wójt Jan Marian Grzegorczyn uroczyście otworzył dziś nowy budynek żłobka i przedszkola w Miękini.
W uroczystości wzięłi udział m.in. Jarosław Obremski Wojewoda Dolnośląski, Paweł Hreniak Poseł na Sejm RP, Piotr Koszarek Zastępca Dyrektora Departamentu Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Krzysztof Szałankiewicz Starosta Powiatu Średzkiego i Wicestarosta Sebastian Burdzy, projektant budynku Sebastian Stanisławski, przedstawiciele głównego wykonacy, reprezentanci służb mundurowych i sanitarnych.

Oprawę artystyczną zapewniły przedszkolaki, a wójt Jan Marian Grzegorczyn pasował na przedszkolaków kilkanaścioro maluchów.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online