Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Legenda o samot­niku - Eremicie
Wśród starszych mieszkańców Białkowa krążyła legenda o samot­niku - Eremicie, zamieszkującym w szałasie pod lasem. Miał to być górnik, który uległ wypadkowi i okaleczeniom, które spowodowa­ły jego odsunięcie się od życia. Pojawienie się samotnika we wsi miało zwiastować nieszczęście, a osoba która pierwsza go zobaczyła, była narażona nawet na nagłą śmierć.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 3 listopada 2017
Unijna dotacja na zbiorniki małej retencji

Decyzją Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 31 października br. Gmina Miękinia otrzymała kolejną już w tym roku dotację ze środków RPO WD 2014-2020.
Tym razem pozyskane dofinansowanie w wysokości 892 714 zł dotyczy projektu „Budowa i przebudowa zbiorników małej retencji w gminie Miękinia”, w ramach którego powstaną dwa nowe zbiorniki retencyjne w Błoniu i Wilkszynie, a w Gałowie, Łowęcicach i Wróblowicach istniejące zbiorniki małej retencji zostaną przebudowane. Wszystko po to, aby zapewnić niezbędny poziom bezpieczeństwa przeciwpowodziowego mieszkańcom gminy Miękinia.
Realizację projektu przewidziano w ciągu dwóch najbliższych lat.
Pliki do pobrania:Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online