Aktualności - Ukończono budowę zbio - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Ukończono budowę zbiorników Stacji Uzdatniania Wody w Kadłubie

10 sierpnia 2022
Na terenie budowanej Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Kadłub ukończono budowę dwóch żelbetowych zbiorników retencyjnych, kluczowych dla zapewnienia stałych dopływów uzdatnionej wody do sieci.

Każdy z nich ma pojemność 500 m3. W budynku SUW ukończono tynki wewnętrzne, trwa wykonywanie elewacji, obróbek blacharskich pokrycia dachu, zamontowana została stolarka okienna, w trakcie jest montaż stolarki drzwiowej. Zamontowane zostały filtry, przystąpiono do wykonywania technologii uzdatniania wody (orurowanie, pompy itp.).

Stacja uzdatniania wody w Kadłubie będzie zaopatrywała mieszkańców gminy Miękinia. Wyposażona została w dwustopniowy system filtracji, którego celem będzie odżelazianie i odmanganianie wody, oparte na czterech filtrach ciśnieniowych.

Inwestor - Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Miękini - na bieżąco nadzoruje postęp prac prowadzonych przez generalnego wykonawcę - ENVIROTECH sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Roboty budowlane przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem.


Zadanie „Budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Kadłub wraz z sieciami dosyłowymi” jest dofinansowane ze środków NFOŚiGW w formie pożyczki.

 

Liczba odwiedzin: 358

Stopka

Płatności online
Zamknij