Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia
Wersja kontrastowa
English
Wersja polska
BIP
RSS


Gospodarka Odpadami
FaceBook
Zakład Usług Komunalnych
Piłka halowa


Czy wiesz, że... ?
Zamek na wodzie w Wojnowicach
Gotycko – renesansowy zamek na wodzie jest najczęściej odwiedzanym zabytkowym obiektem w gminie. Pierwotnie zbudowany na planie podkowy zamek, kilkakrotnie został przebudowywany i zmodernizowany. Mury zamku, podobnie jak budynki w Wenecji, wynurzają się bezpośrednio z wody otaczającej go fosy o szerokości kilkunastu metrów. Pierwsza wzmianka o dobrach w Wojnowicach pochodzi z 1351r., w którym to roku Cesarz Karol V nadaje dobra Wojnowice rycerzowi Johannowi Skoppowi. Obecnie w zamku mieści się Dom Pracy Twórczej dla środowisk artystycznych i naukowych Wrocławia i kraju. Poza tym działa tam galeria, hotel i restauracja.
Więcej informacji: www.zamekwojnowice.pl
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 3 października 2017
Turniej inauguracyjny sekcji Volley Miękinia

30.09.2017 zawodniczki z sekcji Volley Miękinia brały udział w turnieju inauguracyjnym sezon 2017/18.
Turniej odbył się tradycyjnie w Twardogórze i zgromadził na starcie około 160 zawodniczek podzielonych na trzy kategorie: dwójki, trójki i czwórki. W kategorii czwórek nasz zespół zajął doskonałe 4 miejsce w składzie: Ania Bielak, Oliwia Matuda, Agata Koba, Ewelina Biźnia i Malwina Dąbrowska (rezerwowa). W kategorii trójek nasz zespół ewidentnie nie miał dobrego dnia i swoją rywalizację zakończył na odległym miejscu. Co nie udało się w kategorii trójek odbiliśmy sobie w kategorii dwójek. Nasze najmłodsze zawodniczki, a jednocześnie debiutantki zrobiły bardzo miłą niespodziankę i zajęły doskonałe 5 miejsce w składzie Kinga Skrzypczyk i Maja Maciołek (na zdjęciu). Jak na pierwszy turniej w życiu to rewelacyjny rezultat. Pozostałe dwie dwójki uplasowały się na 10 i 12 miejscu. Wszystkie zawodniczki występujące w turnieju w kategorii dwójek trenują w sekcji Volley Lutynia, pod czujnym okiem trenera Karola Bernatka.
Jest jeszcze szansa zapisać dziewczynki z roczników 2007, 2008 lub młodsze do sekcji Volley Miękinia. Jeśli dziecko wykazuje chęć do aktywności fizycznej i chciało by podjąć regularny trening, to jest ostatni dzwonek na dołączenie do sekcji. Informacje pod telefonem 717359240Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejPowiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej
design by fast4net

Płatności online