Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia
Wersja kontrastowa
English
Wersja polska
BIP
RSS


Gospodarka Odpadami
FaceBook
Zakład Usług Komunalnych
Piłka halowa


Czy wiesz, że... ?
Przedwojenny podział administracyjny
Przedwojenny podział administracyjny był zupełnie inny i każda miejscowość stanowiła odrębną gminę. W nowym podziale powiatu powstało 7 gmin, z których Mrozów, Lutynia i Przedmoście obejmowały obszar współczesnej gminy Miękinia. W 1955 r. w wyniku likwidacji siedziby gminy w Przedmościu oraz podziału jej obszaru na dwie jednostki administracyjne powstała gmina Miękinia. W roku 1959 dołączono do niej gminę Księginice, w 1963 r. gminę Mrozów i w 1973 r. okrojoną gminę Lutynia tworząc w ten sposób dzisiejsze jej granice.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 2 listopada 2017
“Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo”

W ramach XIII edycji Dolnośląskiego Konkursu “Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo” w roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach zdobyła Certyfikat Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo.
Wojewódzka Komisja Konkursowa wyróżniła 13 spośród 159 szkół zgłaszających się do XIII edycji konkursu . Wśród tych 13 szkół wyróżniono naszą szkołę. Nasza szkoła zajęła wysokie drugie miejsce. Certyfikat został przyznany szkole za system działań podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa. System ten w ocenie ekspertów został uznany jako spełniający wymagane standardy jakości i efektywności. Konkurs, do którego przystąpiła nasza szkoła, jest corocznie organizowany przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w ramach działań Dolnośląskiej Rady ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży. Celem konkursu jest poprawa stanu bezpieczeństwa w szkole oraz w środowisku lokalnym poprzez upowszechnienie wśród społeczności szkolnej działań w zakresie:
1) współpracy z lokalnymi podmiotami społecznymi działającymi na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży,
2) edukacji społeczno – prawnej uczniów, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz rodziców,
3) profilaktyki zachowań agresywnych i przemocowych, w tym cyberprzemocy,
4) profilaktyki uzależnień,
5) profilaktyki zachowań antydyskryminacyjnych.
Certyfikat Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo został przyznany szkole na kolejne trzy lata i jest zapowiedzią podejmowania przez szkołę ciągłych działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczęszczającej do naszej szkoły.
Pliki do pobrania:Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejPowiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej
design by fast4net

Płatności online