Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Czarny Krzysztof
Z historią wsi Brzeziny wiąże się podanie o groźnym rycerzu rabusiu, "Czarnym Krzysztofie", działającym w okolicach Brzeziny. Był on postrachem okolicznych dworów, podróżnych i gospodarzy. Przypisano mu wiele morderstw i rozbojów. W 1512 roku został pojmany, odwieziony do Legnicy i tam powieszony.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 2 listopada 2017
“Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo”

W ramach XIII edycji Dolnośląskiego Konkursu “Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo” w roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach zdobyła Certyfikat Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo.
Wojewódzka Komisja Konkursowa wyróżniła 13 spośród 159 szkół zgłaszających się do XIII edycji konkursu . Wśród tych 13 szkół wyróżniono naszą szkołę. Nasza szkoła zajęła wysokie drugie miejsce. Certyfikat został przyznany szkole za system działań podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa. System ten w ocenie ekspertów został uznany jako spełniający wymagane standardy jakości i efektywności. Konkurs, do którego przystąpiła nasza szkoła, jest corocznie organizowany przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w ramach działań Dolnośląskiej Rady ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży. Celem konkursu jest poprawa stanu bezpieczeństwa w szkole oraz w środowisku lokalnym poprzez upowszechnienie wśród społeczności szkolnej działań w zakresie:
1) współpracy z lokalnymi podmiotami społecznymi działającymi na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży,
2) edukacji społeczno – prawnej uczniów, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz rodziców,
3) profilaktyki zachowań agresywnych i przemocowych, w tym cyberprzemocy,
4) profilaktyki uzależnień,
5) profilaktyki zachowań antydyskryminacyjnych.
Certyfikat Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo został przyznany szkole na kolejne trzy lata i jest zapowiedzią podejmowania przez szkołę ciągłych działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczęszczającej do naszej szkoły.
Pliki do pobrania:Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online