Aktualności - Szkoła w Wilkszy - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Szkoła w Wilkszynie

10 marca 2022
Zakończyły się prace koncepcyjne związane z budową nowej szkoły w Wilkszynie. W zamierzeniu ma to być bardzo nowoczesny budynek z 33 salami lekcyjnymi, salą sportową, boiskiem sportowym, placem rekreacyjnym, biblioteką, stołówką i zapleczem szatniowym.
Budowę trzykondygnacyjnego obiektu zaplanowano przy ul. Błotnej w Wilkszynie. Znajdzie się w nim miejsce dla maksymalnie 960 uczniów z klas 4-8. W podziemnej części budynku mieścić się będzie blok sportowy z boiskiem do gry w koszykówkę, boiskiem do gry w piłkę ręczną, 3 boiskami do gry w piłkę siatkową wraz z ruchomymi trybunami, z zapleczem sanitarnym, magazynowym.

Na każdej kondygnacji znajdą się przestrzenie rekreacyjne do spędzania wolnego czasu, zielone atria na parterze oraz zewnętrzne boisko wielofunkcyjne na wysokości 1 piętra.

Na parterze, oprócz pomieszczeń administracyjnych i szatniowych znajdą się również sala wielofunkcyjna, biblioteka z czytelnią oraz zaplecze kuchenne ze stołówką.

W budynku zostaną zastosowane energooszczędne rozwiązania w zakresie źródeł ciepła i energii - pompa ciepła i fotowoltaika.Liczba odwiedzin: 1754

Stopka

Płatności online
Zamknij