Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia
Wersja kontrastowa
English
Wersja polska
BIP
RSS


Gospodarka Odpadami
FaceBook
Zakład Usług Komunalnych
Piłka halowa


Czy wiesz, że... ?
Mogiła
W 1949 roku kierowca Ludwik Półtorak jadąc ze starostą Zarzyckim przez las zauważyli niewielki budynek (dominium pomocnicze). Zatrzymali się. Starosta poszedł sprawdzić czy jest zasiedlona, a kierowca poszedł do lasu. Po 100 m spaceru natknął się na dość dużą mogiłę długości ok. 30 m Wokół porozrzucane były ludzkie kości i roztaczał się trupi odór. W wysokim nasypie były otwory zrobione przez zwierzęta. Warstwa ziemi nad pogrzebanymi nie była grubsza niż 40-50 cm. Pokazał to staroście, który powiedział, że dowie się i sprawdzi. Na drugi dzień starosta powiedział kierowcy te słowa: „O ile chcesz żyć, ja nie miał kłopotów to zapomnij o tym. Nigdy tam nie byliśmy, nic nie widzieliśmy i o niczym nie wiemy”. Mieszkańcy Lubiatowa znając sprawę już od czasu zasiedlenia wsi również nie zgłaszali nikomu o leżącej nieopodal mogile w obawie o własne życie.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 1 lutego 2018
"Sukces ma wielu ojców"

W związku z pojawieniem się w mediach społecznościowych nieprawdziwych informacji na temat planowanej przebudowy drogi relacji Miękinia – Brzezinka Średzka (2056 D, 2052 D) zamieszczamy konieczne wszystkim mieszkańcom gminy wyjaśnienia.
Jeden z radnych powiatu średzkiego, pan Daniel Uszyński, obwieścił na swoim facebook-owym profilu, jakoby za sprawą jego interwencji w formie petycji skierowanej do Urzędu Gminy Miękinia 31 maja 2017 r. przebudowa drogi relacji Miękinia - Brzezinka Średzka stała się możliwa.
Nie ma to nic wspólnego z prawdą!
Faktycznie Wójt Gminy Miękinia starania na rzecz realizacji tej inwestycji podjął już w marcu 2016 roku. 9 marca 2016 r. skierowane zostało pismo do Starosty Średzkiego z prośbą o wyrażenie zgody na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi powiatowej nr 2052D i 2054D, która posłuży do sporządzenia wniosku o dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. 14 kwietnia 2016 r. Zarząd Powiatu Średzkiego przyjął pozytywne stanowisko w sprawie wniosku gminy Miękinia dotyczącego wykonania przedmiotowej dokumentacji.
Stało się to bez udziału pana radnego, co więcej w wystosowanej do Urzędu Gminy majowej petycji pan radny wykazał się niewiedzą w zakresie podjętych przez Powiat Średzki działań w tym zakresie, pomimo faktu sprawowania funkcji radnego powiatowego, któremu sprawy gminy, której interesy reprezentuje przecież w organach powiatowych, powinny być znane.
Dokumentacja projektowa została opracowana i sfinansowana przez Gminę Miękinia, a we wrześniu 2017 r. Powiat Średzki we współpracy z Gminą Miękinia opracował i złożył wniosek o dofinansowanie obejmujący przebudowę drogi relacji Brzezinka Średzka – Gosławice – Prężyce – etap 1 w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Projekt został wysoko oceniony i znalazł się na liście rankingowej projektów wybranych do dofinansowania. Także i tym razem stało się to bez udziału pana radnego.
Jedyna więc prawda, jaka wyłania się z informacji opublikowanej na facebookowym profilu pana radnego dotyczy użytego tam stwierdzenia, że „sukces ma wielu ojców”. Jednakże zgodnie ze stanem faktycznym ojcami sukcesu są przede wszystkim Wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn i jego urzędnicy oraz Zarząd Powiatu i merytoryczni urzędnicy starostwa odpowiedzialni za opracowanie wniosku aplikacyjnego w ramach PRGiPID 2016-2019. Do żadnej z tych grup pan radny z pewnością nie należał. Przypisywanie sobie sukcesu w tej sprawie jest więc zupełnie nieuprawnione.
Pliki do pobrania:Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online