Aktualności - Stacja Uzdatniania Wody - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Stacja Uzdatniania Wody w Kadłubie

22 czerwca 2022
Prace przy budowie Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Kadłub są coraz bardziej zaawansowane i przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.
Ukończona została budowa trzech sieci dosyłowych, które będą zasilały mieszkańców oraz budowa stacji transformatorowo-rozdzielczej na terenie SUW-u. Obecnie powstaje konstrukcja żelbetowa dwóch zbiorników. Wewnątrz obiektu trwają prace przy technologii uzdatniania wody.

W związku ze znacznym przyspieszeniem popytu na zabudowę mieszkaniową, a co za tym idzie intensywnym rozwojem budownictwa mieszkaniowego na terenie stale rozwijającej się gminy Miękinia, niezbędne są działania w kierunku zabezpieczenia nieprzerwanych, w wymaganych ilościach, dostaw wody obecnym mieszkańcom oraz zabezpieczenia tych przedsięwzięć inwestycyjnych, które zapewnienie dostawy wody posiadają.

Budowana Stacja Uzdatniania Wody wraz z sieciami dosyłowymi, jak i kolejne inwestycje budowy odcinków sieci wodociągowych Źródła – Lutynia umożliwią mieszkańcom korzystanie z ulepszonego systemu zaopatrzenia w wodę. Zwiększona zostanie również możliwość wykorzystania dodatkowych ilości wody w okresach największego zapotrzebowania na wodę.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest ENVIROTECH sp. z o.o. Wartość całkowita budowanej stacji i sieci dosyłowych wynosi 15.585.330,00 zł brutto.

Liczba odwiedzin: 1189

Stopka

Płatności online
Zamknij