Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Mogiła
W 1949 roku kierowca Ludwik Półtorak jadąc ze starostą Zarzyckim przez las zauważyli niewielki budynek (dominium pomocnicze). Zatrzymali się. Starosta poszedł sprawdzić czy jest zasiedlona, a kierowca poszedł do lasu. Po 100 m spaceru natknął się na dość dużą mogiłę długości ok. 30 m Wokół porozrzucane były ludzkie kości i roztaczał się trupi odór. W wysokim nasypie były otwory zrobione przez zwierzęta. Warstwa ziemi nad pogrzebanymi nie była grubsza niż 40-50 cm. Pokazał to staroście, który powiedział, że dowie się i sprawdzi. Na drugi dzień starosta powiedział kierowcy te słowa: „O ile chcesz żyć, ja nie miał kłopotów to zapomnij o tym. Nigdy tam nie byliśmy, nic nie widzieliśmy i o niczym nie wiemy”. Mieszkańcy Lubiatowa znając sprawę już od czasu zasiedlenia wsi również nie zgłaszali nikomu o leżącej nieopodal mogile w obawie o własne życie.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 29 czerwca 2018
Sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych
Wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn przekazał nieodpłatnie sprzęt ratowniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Miękini i Głosce zakupiony w ramach projektu p.n.: „Dostawa urządzeń ratownictwa niezbędnych do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa, na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Miękinia” współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.
W uroczystości brał udział również Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Miękini dh Leszek Gawliński, Komendant Gminny Ochrony P.pożarowej Bogdan Wilczak, Prezes OSP Miękinia dh Adam Krzyżanowski, Prezes OSP Głoska dh Jerzy Haczkiewicz oraz członkowie OSP.
Dziękując strażakom za społeczną służbę Wójt Gminy Miękini p. Jan Marian Grzegorczyn przekazał dla OSP Miękinia i OSP Głoska zestaw ratownictwa medycznego R-1 z deską ortopedyczną i zestawem szyn oraz defibrylator AED Philips HeartStart z kluczem i walizką. Wartość całkowita przekazanego sprzętu wyniosła ponad 21 tys. zł.. Dzięki tym zakupom strażacy ochotnicy będą mieli możliwość niesienia szybkiej i skutecznej pomocy.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online