Aktualności - Spotkanie przedsiębior - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Spotkanie przedsiębiorców

19 kwietnia 2023
18 kwietnia br. odbyło się spotkanie przedsiębiorców gminy Miękinia, podczas którego poruszono wiele tematów, w tym m.in. kwestie utworzenia Klastra Wodoru i Energii Miękini.
W programie podejmowano zróżnicowane tematy dotyczące m.in. strategii energetycznej Dolnego Śląska, rozwoju biznesu dzięki wsparciu LSSE, czy funduszy europejskich. Spotkanie objęli patronatem Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski i Prezes Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Przemysław Bożek.

Podczas spotkania zaprezentowali się przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za rozwój przedsiębiorczości i wsparcie przedsiębiorców, w tym m.in. Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz mBank S.A.

Spotkanie było okazją do podpisania deklaracji przystąpienia do Klastra Energii i Wodoru Miękini, który łączyć będzie Gminę Miękinia, przedsiębiorców oraz Stowarzyszenie Energi i Wodoru MKlaster w celu wspólnego gromadzenia i wykorzystania energii. To odpowiedź na wyzwania w zakresie zmian klimatycznych. O kolejnych działaniach dotyczących Klastra będziemy informować na bieżąco.

Wszystkich uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy.

Liczba odwiedzin: 944

Stopka

Płatności online
Zamknij