Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Pierwszy zapis o Miękini
Pierwszy zapis o samej Miękini pochodzi z 1305 r. Wieś wymieniona jest w księdze kapituły wrocławskiej jako mała, lecz dająca duże dochody. Zamieszkiwało ją wówczas 65 osób. Czas dobrobytu i rozkwitu tych ziem trwał do XV wieku, który przyniósł wyniszczające Śląsk wojny husyckie (1420 – 1434 r.). Działania wojenne nie zakłóciły jednak rozwoju rzemiosła. Zmianę przynależności państwowej przyniósł wiek XVI, kiedy Miękinia wraz z całym Śląskiem przeszła pod panowanie austriackich Habsburgów.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 11 kwietnia 2012
Śniadanie Wielkanocne 2012
W dniu 04 kwietnia 2012r. Kierownik i Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miękini zorganizowali Śniadanie Wielkanocne, które odbyło się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini.

W Śniadaniu Wielkanocnym wzięło udział 25 osób niepełnosprawnych, starszych i samotnych, korzystających z pomocy tutejszego Ośrodka. W Śniadaniu Wielkanocnym wzięli również udział zaproszeni goście: Sekretarz Gminy- Pani Małgorzata Dyrda, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu i Pomocy Społecznej - Pan Zbigniew Łakowski, ks. Proboszcz Ludwik Sosnowski i ks. Kanonik Michał Kawulka.

Wszystkich zaproszonych gości przywitała Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miękini. Zgodnie z tradycją ks. Proboszcz pobłogosławił wszystkich zebranych i potrawy na świątecznym stole.

Oprawę artystyczną zapewnił występ dzieci z Przedszkola Publicznego w Miękini.

Na stole nie zabrakło tradycyjnych potraw świątecznych. Wszyscy podzielili się jajkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia.

Podopieczni uczestniczący w Śniadaniu Wielkanocnym zostali obdarowani świątecznymi paczkami.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini serdecznie dziękuje za pomoc przy organizowaniu Śniadania Wielkanocnego: Samorządowemu Ośrodkowi Kultury w Miękini, Firmie CAFE HEBE oraz Zespołowi Szkół w Miękini (Publiczne Przedszkole).
Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online