Miłośników przyrody zaciekawi również fakt występowania na terenie gminy, jednego z nielicznych na Dolnym Śląsku, stanowiska sasanki łąkowej. Stanowisko to stwierdzono w pobliżu dzikiego wyrobiska piasku, w odległości ok. 1,5 km na zachód od centrum wsi Mrozów, u podnóża tzw. „Górki Mrozowskiej”. Obszar występowania sasanki zajmuje powierzchnię 0,16 ha. Utworzony użytek ekologiczny ma chronić sasankę łąkową, będącą rzadkim gatunkiem roślinnym.
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 6 listopada 2017
Siatkarki na medal

4.11.2017 siatkarki Volley Miękinia odbyły kolejny turniej, który odbył się w Ząbkowicach Śląskich i kolejny raz udało się zdobyć srebrny medal!
Tym razem Kinga Skrzypczyk zagrała w parze z Jolą Bednarską i pomimo tego, że cały turniej stał na wyższym poziomie niż tydzień temu, ponownie udało się dziewczynom wdrapać na podium. Druga para zajęła 8 miejsce, a trzecia para 13. W kategorii dwójek startowało 18 par. W kategorii trójek zawodniczki zajęły 5 i 8 miejsce. W kategorii czwórek zawodniczki grały troszkę nieregularnie, raz pokonując silniejszy zespół, innym razem przegrywając ze słabszym. Ostatecznie zajęły 7 miejsce chociaż półfinał i walka o medale były o włos.

Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia