Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Zamek na wodzie w Wojnowicach
Gotycko – renesansowy zamek na wodzie jest najczęściej odwiedzanym zabytkowym obiektem w gminie. Pierwotnie zbudowany na planie podkowy zamek, kilkakrotnie został przebudowywany i zmodernizowany. Mury zamku, podobnie jak budynki w Wenecji, wynurzają się bezpośrednio z wody otaczającej go fosy o szerokości kilkunastu metrów. Pierwsza wzmianka o dobrach w Wojnowicach pochodzi z 1351r., w którym to roku Cesarz Karol V nadaje dobra Wojnowice rycerzowi Johannowi Skoppowi. Obecnie w zamku mieści się Dom Pracy Twórczej dla środowisk artystycznych i naukowych Wrocławia i kraju. Poza tym działa tam galeria, hotel i restauracja.
Więcej informacji: www.zamekwojnowice.pl
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 13 czerwca 2018
Siatkarki Volley Miękinia zajęły doskonałe 2 miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2017/18!

Do klasyfikacji liczyły się zsumowane występy z całego sezonu, łącznie we wszystkich trzech kategoriach. Siatkarki zdobyły łącznie 156pkt i ustąpiły tylko Miliczowi, który ma wieloletnie tradycje siatkarskie.
W sezonie 2017/18 w Programie Upowszechniania Siatkówki na Dolnym Śląsku uczestniczyło łącznie 18 ośrodków. W kończącym sezon turnieju w Twardogórze, który odbył się w minioną sobotę, nasze zawodniczki dołożyły jeszcze złoty medal w kategorii dwójek (Maja Kuriata i Marysia Strzelecka) oraz medal brązowy w kategorii trójek (Marcela Czarnecka, Marta Petrynik i Kinga Chłopowiec). W kategorii dwójek startowało ponad 40 par, a poza pierwszym miejsce dołożyliśmy jeszcze 4 i 5 miejsce. W kategorii trójek startowało 20 zespołów i tutaj poza brązem dołożyliśmy jeszcze 6 miejsce drugiego zespołu. W kategorii czwórek również zajęliśmy bardzo dobre 6 miejsce, tutaj startowało 16 zespołów. W nagrodę za końcowy sukces na koniec sezonu, sekcja Volley Miękinia otrzymała czek na kwotę 600zł.
Jednocześnie sekcja ogłasza nabór dziewczynek obecnych klas 1-szych, 2-gich i 3-cich w szkołach w Lutyni i Miękini.
Szczegółów udziela trener sekcji Karol Bernatek.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online