Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Kwiatowe ogródki
Cechą charakterystyczną wsi Łowęcice są bogate i barwne kwiatowe ogródki przydomowe, które niemal zasłaniają elewacje frontowe niskich domów mieszkalnych.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 23 maja 2018
Rusza uzbrojenie terenów inwestycyjnych w gminie Miękinia

Przed Gminą Miękinia kolejna szansa na nowych inwestorów i rozwój strefy aktywności gospodarczej w parku przemysłowym Źródła-Błonie. To efekt pozyskanego w ubiegłym roku dofinansowania ze środków unijnych w ramach RPO WD 2014-2020.
22 maja Wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Czesława Osieckiego, podpisał umowę o wartości prawie 10 mln zł działającymi w konsurcjum firmami Budromos i Przedsiębiorstwem Wielobranżowym „SITKOWSKI” na wykonanie prac budowlanych obejmujących sieć wodociągową, kanalizacyjną i teletechniczną oraz budowę dróg wraz z oświetleniem na obszarze aktywności gospodarczej w miejscowościach Miękinia, Błonie, Źródła.
W efekcie realizacji projektu pod aktywność gospodarczą zostanie udostępnionych 14 ha terenów, co z kolei przełoży się na nowe miejsca pracy i dalszy rozwój Gminy Miękinia.
Inwestycja zrealizowana zostanie w dwóch etapach. W pierwszym etapie, którego zakończenie zaplanowano na koniec 2018 r. zostanie wykonana sieć wodociągowa i kanalizacyjna oraz droga wewnętrzna w obrębie Błonie wraz z teletechniką. Realizacja ostatniego etapu zadania potrwa do końca czerwca 2019 r.
Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online