Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Jurajski ogródek
We wschodniej części lubiatowskiego majątku obok kolorowej oficyny znajduje się „jurajski ogródek”, a w nim dwa prehistoryczne gady wykonane z drutu i betonu przez Zbigniewa Pilcha. W ogródku rosną wszystkie rośliny chronione występujące na terenie gminy Miękinia.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 11 kwietnia 2012
Rusza Bike Maraton 2012
W niedzielę 15 kwietnia, punktualnie o godz. 11.00, na Osiedlu Malowniczym we Wrocławiu rusza kolejny sezon najpopularniejszego cyklu maraton w rowerowych w Polsce Bike Maraton
W niedzielę 15 kwietnia, punktualnie o godz. 11.00, na Osiedlu Malowniczym we Wrocławiu rusza kolejny sezon najpopularniejszego cyklu maratonów rowerowych w Polsce – Bike Maraton.
W tym roku organizator przygotował dla zawodników 14 edycji, zaczynamy 15 kwietnia we Wrocławiu a kończymy 6 października w Świeradowie Zdroju.
Podczas I edycji Bike Maraton 2012 we Wrocławiu na uczestników czekają 3 specjalnie przygotowane i oznakowane trasy wiodące po ścieżkach i szlakach rowerowych Gminy Miękinia. Najkrótszy i najłatwiejszy dystans Medano ( Mini ) to 28 km, to trasa do przejechania przez każdego kto ma rower i kask. Mega, to dystans 57km, dla średnio zaawansowanych kolarzy a królewski Giga ( 81 km ) dla wprawnych zawodników trenujących kilka razy w tygodniu. Po starcie głównych dystansów na terenie miasteczka rowerowego ruszą bezpłatne wyścigi rowerowe dla dzieci.
Dodatkową atrakcją, dla zawodników ścigających się na dystansie Mega i Giga, będzie Premia Wójta Gminy Miękinia, zlokalizowana na najwyższym punkcie trasy, Górze Wieżyca ( 21 km trasy ), zwycięzcą premii będzie zawodnik, który jako pierwszy wjedzie na szczyt niezależnie od dystansu.
W miasteczku Bike Maraton czekają: rowerowe przedszkole dla dzieci, strefa testowa rowerów Scott, stoisko z odżywkami Enervita, serwis rowerowy Harfa – Harryson, porady trenera i dietetyka w namiocie Bodyicoach oraz Tombola czyli losowanie nagród wśród wszystkich uczestników.
W Tomboli podczas Bike Maraton Wrocław pula nagród to ponad 6 tys. zł a w tym rowery Medano Artist Gold, Felt Q500, Felt  Base 18,5”zegarki Festina, okulary Arctica, odzież rowerowa Berkner, akcesoria Brunox i wiele innych.
Przyjedź i nakręć się na Bike Maraton!Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online