Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Król pruski Fryderyk Wielki
W czasie wojen śląskich król pruski Fryderyk Wielki dwukrotnie zatrzymał się w Gałowie, w 1754 i w 1787 roku, gdzie obserwował manewry pruskiej armii. W grudniu 1757 roku, przed bitwą pod Lutynią, pomiędzy Gałowem a Małym Gałowem, stacjonowały wojska austriackie. Historia Gałowa związana jest z rodami von Seidlitzów i von Roederów, których herby rycerskie widnieją na elewacji pałacu i na dawnym spichlerzu. W obrębie murów otaczających kościół, wydzielono miejsce na małą nekropolię rodu Roederów, których granitowe płyty nagrobne zachowały się do dnia dzisiejszego.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 5 października 2020
Razem bezpieczniej w gminie Miękinia

Trwa realizacja projektu dofinansowanego ze środków rezerwy celowej budżetu państwa w ramach rządowego Programu Ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.
W ramach projektu doświetlonych zostanie 5 przejść dla pieszych w następujących lokalizacjach:
- Wilkszyn – ul. Marszowicka (2 przejścia), ul. Główna (1 przejście);
- Pisarzowice – ul. Wrocławska (1 przejście);
- Lutynia – ul. Wodna (1 przejście).

Prace wykona firma WO-MAR ze Środy Śląskiej na podstawie umowy zawartej 25 września br. Wkrótce ruszą prace budowlane. Termin realizacji zadania wyznaczono do 30 listopada br.

Istotną częścią projektu będą działania edukacyjne w formie wykładów dla seniorów oraz dzieci i młodzieży, a także m.in. konkursy wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym prowadzone we współpracy z Komendą Powiatową Policji, Strażą Gminną, Miękińskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, SP Lutynia i SP Pisarzowice oraz Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Miękini. Przygotowania do wykładów już trwają, wkrótce zostaną również zakupione niezbędne materiały dydaktyczne.

Na bieżąco prowadzone będą również działania informacyjne za pośrednictwem stron internetowych lidera i partnerów projektu.

Na realizację projektu Gmina Miękinia pozyskała dofinansowanie w wysokości 99 528 zł.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online