Aktualności - Punkt Konsultacyjny Pro - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Punkt Konsultacyjny Programu „Czyste Powietrze”

22 września 2022
Gmina Miękinia znalazła się w gronie 625 najbardziej aktywnych gmin wdrażających program priorytetowy „Czyste Powietrze”, dzięki czemu otrzyma dodatkowe 25 600 zł na działalność Punktu Konsultacyjnego .
Gminny Punkt Konsultacyjny Programu „Czyste Powietrze” działa w gminie Miękinia od 1 maja 2021 r. Za jego pośrednictwem złożono już 153 wnioski o przyznanie dotacji na działania związane z termomodernizacją budynków jednorodzinnych (na kwotę powyżej 2 500 000 zł) i rozliczono 90 dotacji.

Ponadto Wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn podpisał aneks do porozumienia z Wojewódzkim Funduszem, dzięki czemu działalność Punktu Konsultacyjnego została wydłużona o kolejny rok.

Program „Czyste Powietrze” skierowany jest do właścicieli budynków jednorodzinnych i obejmuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych.

Więcej szczegółów dotyczących programu można uzyskać bezpośrednio w Punkcie Konsultacyjnym Programu „Czyste Powietrze” (Urząd Gminy Miękinia, pokój 107), pod numerem telefonu 71 735 92 30 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: niskaemisja@miekinia.pl.

Liczba odwiedzin: 591

Stopka

Płatności online
Zamknij