Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Zamek na wodzie w Wojnowicach
Gotycko – renesansowy zamek na wodzie jest najczęściej odwiedzanym zabytkowym obiektem w gminie. Pierwotnie zbudowany na planie podkowy zamek, kilkakrotnie został przebudowywany i zmodernizowany. Mury zamku, podobnie jak budynki w Wenecji, wynurzają się bezpośrednio z wody otaczającej go fosy o szerokości kilkunastu metrów. Pierwsza wzmianka o dobrach w Wojnowicach pochodzi z 1351r., w którym to roku Cesarz Karol V nadaje dobra Wojnowice rycerzowi Johannowi Skoppowi. Obecnie w zamku mieści się Dom Pracy Twórczej dla środowisk artystycznych i naukowych Wrocławia i kraju. Poza tym działa tam galeria, hotel i restauracja.
Więcej informacji: www.zamekwojnowice.pl
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 14 marca 2017
Przemoc w rodzinie – daj sobie pomóc

GOPS w Miękini informuje, że ruszyła kolejna kampania społeczna, tym razem skierowana do osób dotkniętych przemocą w rodzinie.
Przemoc jest jednym z najbardziej powszechnych naruszeń praw człowieka. Z każdym rokiem zwiększa się ilość zakładanych Niebieskich Kart, ofiary przemocy w rodzinie często nie znają swoich praw oraz możliwości skorzystania z pomocy oferowanej przez instytucje czy też stowarzyszenia działające na rzecz w/w rodzin Kampania będzie realizowana na terenie Gminy Miękinia od marca do grudnia 2017 r.
Głównym celem kampanii będzie uwrażliwienie społeczności na problem przemocy domowej, przeciwdziałanie jej i skuteczna pomoc tym, którzy zostali przemocą domową dotknięci.
W ramach kampanii w pierwszym etapie realizacji zostały przygotowane karty zawierające ważne numery telefonów oraz adresy, niezbędne w sytuacji zagrożenia. Karty będą dystrybuowane przez pracowników GOPS oraz Policję. W dalszej części kampanii przygotowywane zostaną ulotki informacyjne. Ponadto przygotowywana jest zakładka internetowa pn. Przemoc w rodzinie, gdzie znajdą się wszelkie informacje o rodzajach przemocy w rodzinie oraz informacje jak należy reagować na w/w zjawisko.
Wszelkich informacji dot. realizacji projektu dzieli Państwu koordynator projektu Pani Małgorzata Gajderowicz tel. 71 736-08-57 mail: m.gajderowicz.gops@tlen.plInformacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online