Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia
Wersja kontrastowa
English
Wersja polska
BIP
RSS


Gospodarka Odpadami
FaceBook
Zakład Usług Komunalnych
Piłka halowa


Czy wiesz, że... ?
Pierwszy zapis o Miękini
Pierwszy zapis o samej Miękini pochodzi z 1305 r. Wieś wymieniona jest w księdze kapituły wrocławskiej jako mała, lecz dająca duże dochody. Zamieszkiwało ją wówczas 65 osób. Czas dobrobytu i rozkwitu tych ziem trwał do XV wieku, który przyniósł wyniszczające Śląsk wojny husyckie (1420 – 1434 r.). Działania wojenne nie zakłóciły jednak rozwoju rzemiosła. Zmianę przynależności państwowej przyniósł wiek XVI, kiedy Miękinia wraz z całym Śląskiem przeszła pod panowanie austriackich Habsburgów.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 14 marca 2017
Przemoc w rodzinie – daj sobie pomóc

GOPS w Miękini informuje, że ruszyła kolejna kampania społeczna, tym razem skierowana do osób dotkniętych przemocą w rodzinie.
Przemoc jest jednym z najbardziej powszechnych naruszeń praw człowieka. Z każdym rokiem zwiększa się ilość zakładanych Niebieskich Kart, ofiary przemocy w rodzinie często nie znają swoich praw oraz możliwości skorzystania z pomocy oferowanej przez instytucje czy też stowarzyszenia działające na rzecz w/w rodzin Kampania będzie realizowana na terenie Gminy Miękinia od marca do grudnia 2017 r.
Głównym celem kampanii będzie uwrażliwienie społeczności na problem przemocy domowej, przeciwdziałanie jej i skuteczna pomoc tym, którzy zostali przemocą domową dotknięci.
W ramach kampanii w pierwszym etapie realizacji zostały przygotowane karty zawierające ważne numery telefonów oraz adresy, niezbędne w sytuacji zagrożenia. Karty będą dystrybuowane przez pracowników GOPS oraz Policję. W dalszej części kampanii przygotowywane zostaną ulotki informacyjne. Ponadto przygotowywana jest zakładka internetowa pn. Przemoc w rodzinie, gdzie znajdą się wszelkie informacje o rodzajach przemocy w rodzinie oraz informacje jak należy reagować na w/w zjawisko.
Wszelkich informacji dot. realizacji projektu dzieli Państwu koordynator projektu Pani Małgorzata Gajderowicz tel. 71 736-08-57 mail: m.gajderowicz.gops@tlen.plInformacja dla osób niesłyszącychElektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejPowiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej
design by fast4net