Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Mogiła
W 1949 roku kierowca Ludwik Półtorak jadąc ze starostą Zarzyckim przez las zauważyli niewielki budynek (dominium pomocnicze). Zatrzymali się. Starosta poszedł sprawdzić czy jest zasiedlona, a kierowca poszedł do lasu. Po 100 m spaceru natknął się na dość dużą mogiłę długości ok. 30 m Wokół porozrzucane były ludzkie kości i roztaczał się trupi odór. W wysokim nasypie były otwory zrobione przez zwierzęta. Warstwa ziemi nad pogrzebanymi nie była grubsza niż 40-50 cm. Pokazał to staroście, który powiedział, że dowie się i sprawdzi. Na drugi dzień starosta powiedział kierowcy te słowa: „O ile chcesz żyć, ja nie miał kłopotów to zapomnij o tym. Nigdy tam nie byliśmy, nic nie widzieliśmy i o niczym nie wiemy”. Mieszkańcy Lubiatowa znając sprawę już od czasu zasiedlenia wsi również nie zgłaszali nikomu o leżącej nieopodal mogile w obawie o własne życie.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Projekty dofinansowane ze środków krajowych
Jesteś tutaj:  ›› Inwestycje ›› Projekty dofinansowane ze środków krajowych
Data rozpoczęcia: 21 stycznia 2021
Koszt całkowity: 3 766 408,72
Program: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Montaż finansowy:
Dofinansowanie: 1 839 270,36 zł (48,83%) Środki własne Gminy Miękinia: 1 927 138,36
Opis:
 

Ulica Innowacyjna we Wróblowicach stanowi dojazd do zabudowy mieszkaniowej oraz terenów przeznaczonych pod przemysł w mpzp. Przebudowa wskazanej drogi zapewni spójny układ komunikacyjny centrum miejscowości Wróblowice i południowej części gminy Miękinia z drogami tej samej kategorii (drogą gminną nr 104 898D) oraz drogami wyższego rzędu – drogą krajowa nr 94. Zmodernizowany układ komunikacyjny umożliwi rozwój społeczno - gospodarczy gminy oraz zapewni bezpieczeństwo komunikacyjne dla mieszkańców.

W ramach zadania przebudowany zostanie odcinek o długości 850 m, wykonana zostanie również sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna wraz dwiema przepompowniami ścieków, kanalizacja teletechniczna oraz oświetlenie drogowe.


Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online