Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Sasanka łąkowa
W roku 1992 w miejscowości Mrozów podczas przeprowadzanych badań terenowych związanych z inwentaryzacją chronionych gatunków fauny i flory stwierdzono występowanie sasanki łąkowej, bardzo rzadkiej chronionej rośliny występującej jedynie w trzech miejscach w Polsce.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 20 lipca 2020
Promesy od Marszałka

17 lipca Sekretarz Gminy Małgorzata Dyrda odebrała z rąk Marszałka Cezarego Przybylskiego promesy na dofinansowanie budowy kanalizacji i placów zabaw w gminie Miękinia.
To efekt pozyskanego dofinansowania w kwocie 2 mln zł przez Zakład Usług Komunalnych w Miękini na budowę kanalizacji Kadłub-Siemichów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz 30 tys. zł przez Gminę Miękinia na odnowę placów zabaw w Zaborze Wielkim i Łowęcicach w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”.W ubiegłym tygodniu zakończyły się ostatnie prace montażowe i z odnowionych placów zabaw można już korzystać. Miejsca rekreacji w Zaborze Wielkim i Łowęcicach zostały doposażone m.in. w trampoliny i huśtawki oraz drzewa i krzewy.

Budowa kanalizacji oparta będzie o dwie formuły realizacyjne i planowana jest do wykonania w dwóch częściach. Pierwsza część zostanie zrealizowana na podstawie pozwolenia na budowę wydanego przez Starostę Średzkiego i obejmuje budowę odcinka tranzytowej, ciśnieniowej sieci kanalizacyjnej z miejscowości Kadłub do miejscowości Źródła z wpięciem do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej zlokalizowanej w skrzyżowaniu ulic Leśnej i Piaskowej.

Druga część obejmującej budowę sanitarnej kanalizacji grawitacyjno-ciśnieniowej w miejscowościach Kadłub i Siemichów wraz z odcinkiem sieci wodociągowej i zostanie zrealizowany w formule „Zaprojektuj i wybuduj”.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online