Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Jurajski ogródek
We wschodniej części lubiatowskiego majątku obok kolorowej oficyny znajduje się „jurajski ogródek”, a w nim dwa prehistoryczne gady wykonane z drutu i betonu przez Zbigniewa Pilcha. W ogródku rosną wszystkie rośliny chronione występujące na terenie gminy Miękinia.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 13 grudnia 2021
Prace kanalizacyjne miejscowości Kadłub i Siemichów dobiegają końca

Do połowy stycznia 2022 roku potrwają prace związane z wykonaniem kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Kadłub i Siemichów.


W ramach zadania wybudowany zostanie system kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej w obydwu miejscowościach, a także kolektory tłoczne wraz z przepompownią i tłocznią ścieków, zapewniającą ich przepływ z systemu kanalizacyjnego miejscowości Kadłub i Siemichów w kierunku miejscowości Źródła i dalej istniejącą siecią kanalizacyjną do oczyszczalni ścieków „Janówek”. Dodatkowo w Kadłubie powstanie odcinek sieci wodociągowej.

Budowa kanalizacji sanitarnej umożliwi podłączenie mieszkańców miejscowości Kadłub i Siemichów do gminnego systemu kanalizacji sanitarnej. Równocześnie zostanie stworzona możliwość podłączenia się do sieci kanalizacyjnej oraz dalszej jej rozbudowy w miarę powstawania nowych zabudowań.

Dotąd obydwie miejscowości nie były skanalizowane. Łącznie powstanie ponad 5 km sieci kanalizacyjnej i ponad 100 m sieci wodociągowej. Wartość robót wyniesie 3.458.000,00 zł brutto, z czego prawie 1.800.000,00 zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wykonawcą zadania jest „KARAŚ” Przedsiębiorstwo Instalacji Sieci CO.WOD.-KAN. I GAZ. Usługi Ogólnobudowlane Karaś Zbigniew, Wysoka, ul. Chabrowa 4, 52-200 Wrocław, a inwestorem Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Miękini.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online