Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia
Wersja kontrastowa
English
Wersja polska
BIP
RSS


Gospodarka Odpadami
FaceBook
Zakład Usług Komunalnych
Piłka halowa


Czy wiesz, że... ?
Mogiła
W 1949 roku kierowca Ludwik Półtorak jadąc ze starostą Zarzyckim przez las zauważyli niewielki budynek (dominium pomocnicze). Zatrzymali się. Starosta poszedł sprawdzić czy jest zasiedlona, a kierowca poszedł do lasu. Po 100 m spaceru natknął się na dość dużą mogiłę długości ok. 30 m Wokół porozrzucane były ludzkie kości i roztaczał się trupi odór. W wysokim nasypie były otwory zrobione przez zwierzęta. Warstwa ziemi nad pogrzebanymi nie była grubsza niż 40-50 cm. Pokazał to staroście, który powiedział, że dowie się i sprawdzi. Na drugi dzień starosta powiedział kierowcy te słowa: „O ile chcesz żyć, ja nie miał kłopotów to zapomnij o tym. Nigdy tam nie byliśmy, nic nie widzieliśmy i o niczym nie wiemy”. Mieszkańcy Lubiatowa znając sprawę już od czasu zasiedlenia wsi również nie zgłaszali nikomu o leżącej nieopodal mogile w obawie o własne życie.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 11 sierpnia 2017
Powiatowe Święto Policji w Miękini
11 sierpnia w Miękini obchodzono powiatowe Święto Policji.
Z tej okazji Jan Marian Grzegorczyn - wójt gminy Miękinia złożył wszystkim Policjantkom, Policjantom i Pracownikom Cywilnym Policji życzenia wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.
Podziękował również za wsparcie i gotowość do współpracy w ramach wielu gminnych wydarzeń i inicjatyw. W trakcie uroczystości podkreślał, iż jako gospodarz gminy Miękinia zawsze mógł liczyć na pomoc Policji w sprawach ważnych dla bezpieczeństwa mieszkańców. Bez zaangażowania Policji nie byłoby przecież Bike Maratonu, czy Festiwalu Lata, naszych sztandarowych wydarzeń plenerowych. Ponadto wyraził swoją wdzięczność za codzienną pracę funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gminy Miękinia.Informacja dla osób niesłyszącycheplatnosci - linkCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejWiadomości MiękiniSystem Informacji PrzestrzennejPowiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej
design by fast4net