Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Przedwojenny podział administracyjny
Przedwojenny podział administracyjny był zupełnie inny i każda miejscowość stanowiła odrębną gminę. W nowym podziale powiatu powstało 7 gmin, z których Mrozów, Lutynia i Przedmoście obejmowały obszar współczesnej gminy Miękinia. W 1955 r. w wyniku likwidacji siedziby gminy w Przedmościu oraz podziału jej obszaru na dwie jednostki administracyjne powstała gmina Miękinia. W roku 1959 dołączono do niej gminę Księginice, w 1963 r. gminę Mrozów i w 1973 r. okrojoną gminę Lutynia tworząc w ten sposób dzisiejsze jej granice.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 2 kwietnia 2021
Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa

Gmina Miękinia przekaże 45 tys. zł Policji na dodatkowe służby prewencyjne na terenie gminy. To efekt porozumienia podpisanego 1 kwietnia br. pomiędzy wójtem Janem Marianem Grzegorczynem a komendantem powiatowym policji w Środzie Śląskiej Dariuszem Smolińskim.
Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas bardzo ważne, stąd idea wzmocnienia działających na terenie gminy służb w tym zakresie. To nie pierwsza i nie ostatnia inicjatywa wynikająca z łączącej nas od wielu lat dobrej współpracy – podkreśla wójt gminy Miękinia.

Na marcowej sesji Rady Gminy zabezpieczono dodatkowe 62 500 zł jako wsparcie na zakup samochodu o podwyższonym podwoziu dla policjantów z posterunku w Miękini, ułatwiającego pracę w terenie.

Warto dodać, że w ubiegłym roku w partnerstwie Gminy i Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej udało się zrealizować projekt doświetlenia 5 przejść dla pieszych, któremu towarzyszyła kampania edukacyjna na temat bezpieczeństwa dla dzieci, młodzieży i seniorów w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej”. Ponadto w 2020 r. Gmina wsparła również finansowo zakup radiowozu dla policjantów z Miękini.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online