Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
„Pojezierze Miękińskie”
Dolina Odry na odcinku położonym na ziemi miękińskiej to tzw. „Pojezierze Miękińskie”. Około 40 akwenów wodnych zlokalizowanych jest na południu wzdłuż rzeki Odry. Tama na Odrze w rejonie Warzyny i Wałów Śląskich (gm. Brzeg Dolny), która piętrzy wodę na wysokość do 7 m tworzy potężne jezioro. Rozlewisko szerokości 500- 600 m i długości 6,5 km usiane jest 11 wysepkami, na których gnieździ się wiele gatunków ptaków wodnych min. łabędzie krzykliwe, kaczki cyranki, płaskonosy, zimorodki, jaskółki brzegówki, kolonia czapli siwej i kilka gatunków mew. Są tu dwa półwyspy. Półwysep Prężycki, który oddziela koryto rzeki Odry od Zalewu Prężyckiego oraz tzw. Zalew Lubiatowski, który powstał w 1986 roku w wyniku regulacji Odry dla żeglugi śródlądowej. Liczne stawy i starorzecza Odry połączone rzeką Jeziorką, tworzą malownicze zakątki chętnie odwiedzane przez wędkarzy i turystów. Najciekawszym krajobrazowo i o najbogatszej faunie i florze jest rejon Głoski i rejon Prężyc i Lenartowic, który ze względu na bogactwo ichtiofauny jest łowiskiem mocna eksploatowanym przez wędkarzy.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 27 czerwca 2019
Podsumowanie szkolenia pn. „Jak opiekować się osobą starszą w domu - aspekt praktyczny”

W dniu 26 czerwca 2019r. odbyło się szkolenie pn. „Jak opiekować się osobą starszą w domu - aspekt praktyczny” organizowane przez Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Miękini.
Szkolenie przeprowadziła Pani Ewa Chlebek, pielęgniarka, specjalista opieki długoterminowej, konsultant wojewódzki w dziedzinie Pielęgniarstwa Rodzinnego w latach 2006-2012.
W szkoleniu wzięło udział 11 osób z terenu Gminy Miękinia.
W ramach szkolenia poruszone zostały m.in. zagadnienia dotyczące: fizjologicznego starzenia się organizmu człowieka, główne problemy związane z zapewnieniem osobom starszym opieki w domu oraz sposoby ich rozwiązywania, metody skutecznej pielęgnacji, aranżacja przestrzeni w domu do potrzeb niesamodzielnej osoby starszej z uwzględnieniem rodzaju niepełnosprawności, metody wspomagające opiekunów w organizacji dnia osoby niesamodzielnej, metody wspomagające w zakresie komunikacji opiekuna formalnego, nieformalnego z osobą chorą, wykorzystanie sprzętu wspomagającego codzienną opiekę nad niesamodzielną osobą starszą itp. Każdy uczestnik szkolenia otrzymał darmowe materiały szkoleniowe, w których oprócz tematyki szkolenia znajdują się przykładowe ćwiczenia umysłowe i fizyczne dla osób starszych oraz przykładowe jadłospisy oraz poradnik „Jak opiekować się osobą przewlekle chorą w domu”. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.
Szkolenie „Jak opiekować się osobą starszą w domu – aspekt praktyczny” jest organizowane od kilku lat i dzięki czemu powiększa się baza osób mogących świadczyć usługi opiekuńcze osobom starszym i niepełnosprawnym, potrzebującym opieki.
Opieka nad niesamodzielną osobą starszą stanowi duże obciążenie fizyczne i psychospołeczne dla jego opiekuna, zwłaszcza, kiedy nie jest on profesjonalnie przygotowany do sprawowania takiej opieki, dlatego wiedza uzyskana podczas szkolenia stanowi istotne wsparcie osób opiekujących się najbliższymi. Ponadto osoby biorące udział w szkoleniu z większą świadomością podchodzą do procesu starzenia i z większym zrozumieniem problemów swoich najbliższych.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online