Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Mogiła
W 1949 roku kierowca Ludwik Półtorak jadąc ze starostą Zarzyckim przez las zauważyli niewielki budynek (dominium pomocnicze). Zatrzymali się. Starosta poszedł sprawdzić czy jest zasiedlona, a kierowca poszedł do lasu. Po 100 m spaceru natknął się na dość dużą mogiłę długości ok. 30 m Wokół porozrzucane były ludzkie kości i roztaczał się trupi odór. W wysokim nasypie były otwory zrobione przez zwierzęta. Warstwa ziemi nad pogrzebanymi nie była grubsza niż 40-50 cm. Pokazał to staroście, który powiedział, że dowie się i sprawdzi. Na drugi dzień starosta powiedział kierowcy te słowa: „O ile chcesz żyć, ja nie miał kłopotów to zapomnij o tym. Nigdy tam nie byliśmy, nic nie widzieliśmy i o niczym nie wiemy”. Mieszkańcy Lubiatowa znając sprawę już od czasu zasiedlenia wsi również nie zgłaszali nikomu o leżącej nieopodal mogile w obawie o własne życie.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 28 listopada 2019
Podsumowanie projektu pn. "Zamknięci w smutku"

W dniu 15.11.2019 w ramach projektu „Zamknięci w smutku” odbyło się spotkanie zorganizowane przy współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miękini z Wrocławską Fundacją Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii.
W spotkaniu uczestniczyli zainteresowani tematyką mieszkańcy gminy Miękinia. Każdy z uczestników szkolenia otrzymał również darmowy poradnik dla osób w żałobie. Słuchacze mogli dowiedzieć się na temat przeżywania żałoby jej etapów oraz sposobów radzenia sobie ze smutkiem po zmarłym.
Tego samego dnia odbyło się również szkolenie dotyczące profilaktyki zapobiegania samobójstwom dzieci i młodzieży w Szkołach: w Miękini, Pisarzowicach oraz Lutyni. Uczestnikami byli uczniowie klas 7 i 8. Zajęcia obejmowały krótką charakterystykę zjawiska, jego przyczyny i skutki. Uczniowie dowiedzieli się również, gdzie mogą szukać pomocy.
Wszystkie osoby biorące udział w szkoleniu wyraziły chęć udziału w kolejnych spotkaniach oraz przekonanie, że zdobytą wiedzę będą wykorzystywać w życiu codziennym.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online