Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Rzeka Odra
Przez obszar gminy przepływa rzeka Odra na odcinku od 269,5 do 288 km jej biegu. Rzeka jest naturalną, północną granicą gminy. Pozostałe rzeki są lewostronnymi dopływami Odry i są to: rzeka Bystrzyca, Strzegomka, Jeziorka, Czarna Struga (Nowy Rów), Brzezinka (Zdrojek) i Karczycki Potok. Pozostałe cieki wodne to w zasadzie rowy melioracyjne.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 13 maja 2022
Pamiętajmy o racjonalnym wykorzystaniu wody!

W związku z coraz wyższymi temperaturami i niedostatkami opadów w ostatnim czasie zauważalne jest wyraźne zwiększenie zapotrzebowania i poboru wody.
Gleby są przesuszone po praktycznie bezśnieżnej zimie, a brak opadów potęguje problem. Dlatego tak ważne jest racjonalne wykorzystanie wody w gospodarstwach domowych oraz jej zagospodarowanie. Prosimy zatem o zwrócenie szczególnej uwagi na oszczędne wykorzystanie wody w codziennych domowych czynnościach m.in.
  • rezygnacja z podlewania ogrodów, trawy;
  • nienapełnianie basenów i oczek wodnych;
  • ograniczenie mycia samochodu;
  • zakręcanie wody podczas codziennej higieny np. mycia zębów czy mycia naczyń;
  • niewylewanie wody, którą można ponownie wykorzystać;
  • korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie.
Szczególną uwagę zwracajmy na wykorzystywanie wody deszczowej oraz jej magazynowanie w zbiornikach retencyjnych. Taką wodę można wykorzystać przede wszystkim do podlewania ogrodu, ale również do napełnienia basenu.

Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Miękini zapewnia minimalne ciśnienie wody w instalacji przed każdym punktem czerpalnym, nie mniej niż 0,05 MPa (0,5 bara).Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online