Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Sasanka łąkowa
W roku 1992 w miejscowości Mrozów podczas przeprowadzanych badań terenowych związanych z inwentaryzacją chronionych gatunków fauny i flory stwierdzono występowanie sasanki łąkowej, bardzo rzadkiej chronionej rośliny występującej jedynie w trzech miejscach w Polsce.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 22 marca 2012
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W piątek 16 marca b.r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Dzieci i młodzież w dwóch grupach wiekowych: szkoły podstawowe i szkoły gimnazjalne, mogły sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ochrony p.pożarowej zakreślając odpowiedzi w teście przygotowanym przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Miękini.

Trzy najlepsze miejsca w grupie szkół podstawowych i tym samym możliwość startu w eliminacjach powiatowych zajęła Barbara Dunajska, Daniel Larniak i Karolina Przybysz wszyscy ze szkoły podstawowej w Pisarzowicach. Opiekunem grupy była p. Iwona Szubert. W grupie szkół gimnazjalnych najlepsi okazali się Adrian Hołyński i Karol Bal z Gimnazjun im. Orła Białego w Miękinia z opiekunem p. Anitą Tubacką oraz Aleksandra Płonka z Gimnazjum w Lutyni z opiekunem p. Małgorzatą Stroiwąs.

Nagrody oraz dyplomy wręczył p. Jan Marian Grzegorczyn – Wójt Gminy Miękinia oraz dh Leszek Gawliński – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Miekini. Rozdane zostały również nagrody dla laureatów wojewódzkiego turnieju plastycznego o tematyce pożarniczej.

Wyróżnione zostały przedszkolaki: Ada Gromadzka, Michał Bartosik i Jakub Lech ze Szkoły Podstawowej w Lutyni oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach: Zuzanna Gajda i Kacper Sykuła. W trakcie turnieju dzieci miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na ściance wspinaczkowej, którą OSP Lutynia otrzymała dzięki wsparciu ZG ZOSP RP w Warszawie oraz Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online