Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Zamek na wodzie w Wojnowicach
Gotycko – renesansowy zamek na wodzie jest najczęściej odwiedzanym zabytkowym obiektem w gminie. Pierwotnie zbudowany na planie podkowy zamek, kilkakrotnie został przebudowywany i zmodernizowany. Mury zamku, podobnie jak budynki w Wenecji, wynurzają się bezpośrednio z wody otaczającej go fosy o szerokości kilkunastu metrów. Pierwsza wzmianka o dobrach w Wojnowicach pochodzi z 1351r., w którym to roku Cesarz Karol V nadaje dobra Wojnowice rycerzowi Johannowi Skoppowi. Obecnie w zamku mieści się Dom Pracy Twórczej dla środowisk artystycznych i naukowych Wrocławia i kraju. Poza tym działa tam galeria, hotel i restauracja.
Więcej informacji: www.zamekwojnowice.pl
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Komunikaty
Jesteś tutaj:  ›› Urząd Gminy ›› Komunikaty
Data dodania: 16 lipca 2019
Oferta na realizację zadania publicznego
Wójt Gminy Miękinia informuje, iż dnia 10 lipca 2019 r. do Urzędu Gminy w Miękini wpłynął wniosek na realizację zadania publicznego pn. ”Zapewnienie dowozu osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Miękinia na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Środzie Śląskiej”. Wniosek złożony przez Stowarzyszenie „Ostoja” na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami z siedzibą przy ul. Stawowej 1a, 50-015 Wrocław, w trybie art. 19 a Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2019 r. poz. 688). Uwagi do oferty można składać w terminie 7 dni od dnia wywieszenia niniejszej oferty tj. do dnia 23 lipca 2019 r. w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy w Miękini, ul. Kościuszki 41, 55-330 Miękinia.
Pliki do pobrania:


Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji PrzestrzennejAgencja Rozwoju Komunalnego Gminy Miękinia
design by fast4net

Płatności online