Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Król pruski Fryderyk Wielki
W czasie wojen śląskich król pruski Fryderyk Wielki dwukrotnie zatrzymał się w Gałowie, w 1754 i w 1787 roku, gdzie obserwował manewry pruskiej armii. W grudniu 1757 roku, przed bitwą pod Lutynią, pomiędzy Gałowem a Małym Gałowem, stacjonowały wojska austriackie. Historia Gałowa związana jest z rodami von Seidlitzów i von Roederów, których herby rycerskie widnieją na elewacji pałacu i na dawnym spichlerzu. W obrębie murów otaczających kościół, wydzielono miejsce na małą nekropolię rodu Roederów, których granitowe płyty nagrobne zachowały się do dnia dzisiejszego.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 29 grudnia 2020
Odbiór odpadów

Szanowni mieszkańcy, od nowego roku usługę odbioru odpadów komunalnych realizować będzie nowa firma, wybrana w zakończonym postępowaniu przetargowym – Chemeko-System Sp. z o.o. Zakład Zagospodarowania Odpadów z Wrocławia.
Ze względu na fakt, że Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA S.A., świadczące przez ostatnie lata usługi w tym zakresie, odwołało się od wyników postępowania przetargowego do Krajowej Izby Odwoławczej, podpisanie umowy z firmą Chemeko-System Sp. z o.o. Zakład Zagospodarowania Odpadów nieznacznie się opóźniło.

W związku z powyższym informacja o nowym harmonogramie odbioru odpadów trafi do Państwa tuż przed końcem bieżącego roku.

Ze swej strony dopełnimy wszelkich starań, aby nowa sytuacja była dla Państwa jak najmniej uciążliwa, a system odbioru odpadów działał w naszej gminie sprawnie. Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej potwierdza zasadność wyboru przez Gminę Miękinia oferty firmy Chemeko-System Sp. z o.o. Zakład Zagospodarowania Odpadów, która była o 850 tys. zł tańsza od oferty Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania ALBA S.A. Dzięki temu możemy pozostawić wysokość ponoszonych przez mieszkańców opłat na dotychczasowym poziomie.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online