Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Położony w centrum wsi kościół jest przykładem wiejskiego budownictwa sakralnego
Murowany, jednonawowy, z trójbocznym prezbiterium, oskarpowany, z murowaną wieżą od zachodu. Wzmiankowany w 1335 roku ma w swojej historii kilka faz budowy, czytelnych do dzisiaj. We wnętrzu zachowany późnogotycki rzeźbiony tryptyk ołtarzowy z XV wieczną rzeźbą Madonny z Dzieciątkiem oraz zespół całopostaciowych płyt nagrobnych z lat 1540 – 1592. Zachowały się również malowane renesansowe stalle i ławki z początku XVII w. oraz drewniana polichromowana chrzcielnica i piaskowcowe sakramentarium z tego samego okresu. Barokowy ołtarz główny i drewniane malowane tabernakulum pochodzą z końca XVII wieku. Dwa dzwony datowane są na 1497 rok.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 29 grudnia 2020
Odbiór odpadów

Szanowni mieszkańcy, od nowego roku usługę odbioru odpadów komunalnych realizować będzie nowa firma, wybrana w zakończonym postępowaniu przetargowym – Chemeko-System Sp. z o.o. Zakład Zagospodarowania Odpadów z Wrocławia.
Ze względu na fakt, że Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA S.A., świadczące przez ostatnie lata usługi w tym zakresie, odwołało się od wyników postępowania przetargowego do Krajowej Izby Odwoławczej, podpisanie umowy z firmą Chemeko-System Sp. z o.o. Zakład Zagospodarowania Odpadów nieznacznie się opóźniło.

W związku z powyższym informacja o nowym harmonogramie odbioru odpadów trafi do Państwa tuż przed końcem bieżącego roku.

Ze swej strony dopełnimy wszelkich starań, aby nowa sytuacja była dla Państwa jak najmniej uciążliwa, a system odbioru odpadów działał w naszej gminie sprawnie. Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej potwierdza zasadność wyboru przez Gminę Miękinia oferty firmy Chemeko-System Sp. z o.o. Zakład Zagospodarowania Odpadów, która była o 850 tys. zł tańsza od oferty Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania ALBA S.A. Dzięki temu możemy pozostawić wysokość ponoszonych przez mieszkańców opłat na dotychczasowym poziomie.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online